RTL II staje się RTLZWEI - nowy design [wideo]

dodano: 2019-10-07 10:32 | aktualizacja: 2019-10-07 14:21
autor: Janusz Sulisz | źródło: RTL2.de

RTL ZWEI logo X 2019 360px.jpg Od poniedziałku 7 października niemiecki kanał RTL II stał się RTLZWEI, pokazując się w zupełnie nowej stylistyce, która spełnia potrzeby wszystkich kanałów komunikacji firmy RTL. Jednocześnie rdzeń marki RTL ma być teraz komunikowany i prezentowany w jaśniejszy i bardziej aktualny sposób jako kanał informacyjny nr 1 w krajach niemieckojęzycznych.

RTL2 RTL zwei dwa logo 760px.jpg


Poprzednie okrągłe logo RTL II zostało zastąpione kwadratową ikoną z otwartą ramą. W jego centrum znajduje się ponownie II z dynamicznie fazowanymi krawędziami. Słowo ZWEI (niem. dwa) jest teraz reklamowane po raz pierwszy w nowym, nowoczesnym wydaniu.

Carlos Zamorano, dyrektor ds. marketingu i komunikacji stacji przekazał:

RTLZWEI oznacza młodą, nowoczesną i innowacyjną telewizję reality. Jesteśmy na rozdrobnionym, zdigitalizowanym i konkurencyjnym rynku. Dlatego w naszym nowym projekcie korporacyjnym dążymy do jasnego celu: RTLZWEI powinna pozostać wyraźnie rozpoznawalna jako niezależna, wyróżniająca się marka rozrywkowa. Nasza obecność musi się wyróżniać - na wszystkich kanałach, w powietrzu, a obecnie szczególnie w świecie cyfrowym. Silna marka nadawcy emanuje markami treści i odwrotnie.


Ostatni rebranding marki RTL II miał miejsce w lutym 2015 r. Od tego czasu stacja ewoluowała na wiele sposobów: poprzez konsekwentne skupianie się na treściach reprezentujących prawdziwe życie w całej jej różnorodności, RTLZWEI zaostrzyło swój profil na rynku. Dzięki dużym raportom społecznościowym i nowym formatom dokumentów kanał oferuje treści informacyjne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Ale reality show, takie jak „Love Island”, emitują emocje na antenie i w Internecie. Projekt wprowadza tę kompleksową zmianę.

Główne logo to połączenie kwadratowej ikony i napisu - oba mogą być używane niezależnie. Fazowane krawędzie rzymskiej liczby II nadają sylwetce nowoczesny wygląd. Największa zmiana zawiera znak słowny: ZWEI jest reklamowany po raz pierwszy w historii nadawcy i umieszcza czcionkę Helvetica na wyrazistej prostocie. 


Projekt został opracowany w ścisłej współpracy z agencją mehappy GmbH.

Strona domowa stacji RTLZWEI. 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

660 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

539 zł Więcej...