Startuje 5. sezon T‑Mobile Ligi Akademickiej

dodano: 2019-11-04 17:51 | aktualizacja: 2019-11-04 21:03
autor: Janusz Sulisz | źródło: T-Mobile Polska

TMLA HD liga akademicka T-Mobile 360px To już 5. sezon zmagań esportowych, które T‑Mobile organizuje z myślą o studentach pasjonujących się sportami elektronicznymi. Do rozpoczynającego się sezonu T‑Mobile Ligi Akademickiej zgłosiła się rekordowa liczba 1030 studentów z 91 uczelni z całym kraju.

TMLA liga akademicka esport T-Mobile 760px.jpg


Po dwóch latach rozbudowywania przez T‑Mobile akademickiej sceny esportowej w Polsce przyszedł czas na pierwsze zmiany. W piątym sezonie TMLA zmienione zostały dwie konkurencje – Overwatch oraz StarCraft II – w ich miejsce wprowadzone zostały Counter-Strike: Global Offensive oraz Gwint – wiedźmińska gra karciana. Zmiany w TMLA to odpowiedź wiele próśb dotyczących CS:GO w lidze, jak również sposób na stworzenie nowej przestrzeni esportu akademickiego dla karcianki od CDPR.

Rywalizacja na najwyższym akademickim poziomie

Do weteranów w kategorii League of Legends i Rainbow 6: Siege dołączyło aż 7 nowych ekip, które będą starały się zdetronizować broniących tytuł – Inżynierów z Politechniki Wrocławskiej – LoL – oraz Orłów z Uniwersytetu Warszawskiego – R6S. Dodatkowo, w dwóch nowych kategoriach pojawiło się sporo studentów z uczelni, które jeszcze nie miały okazji być reprezentowane w rozgrywkach ligowych. Tak wybuchowa mieszanka jest gwarantem ogromnych emocji, które czekają na widzów i zawodników.

Gdzie oglądać?

Znakiem rozpoznawczym TMLA jest emisja wszystkich spotkań ligowych, które będą transmitowane z komentarzem na kanale ligowym – www.twitch.tv/ligaakademicka

Harmonogram spotkań:

League of Legends – poniedziałki i wtorki od 19:00
Rainbow 6: Siege – środy i czwartki od 19:00
Gwint – piątki od 18:00
CS:GO – soboty i niedziele od 18:00
 

Obsada komentatorska na S#5 TMLA:

League of Legends - Łukasz „LEO” Mirek oraz Wojciech „Bezi” Wróbel
CS:GO - Karol „Kasar” Suchecki oraz Tomasz „Stigu” Cwyl
Gwint – Dawid „Azonh” Letachowicz oraz Maciej „Molegion” Kokosza
R6:S – Maciej „SeBoL” Majewski
 

Wszystkie informacje na temat T‑Mobile Ligi Akademickiej znajdziecie na stronie ligowej www.ligaakademicka.pl oraz na profilu www.facebook.com/LigaAkademicka
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii T-Mobile
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

259 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...