4Mobility w Rzeszowie z elektrycznym car sharingiem

dodano: 2019-12-21 13:05 | aktualizacja: 2019-12-21 13:33
autor: Jan Borejko | źródło: 4Mobility/gkpge.pl/poland.nissannews.com/ orpa.pl

pge 4mobility  car sharing rzeszow 360px.jpg 4Mobility SA uruchamia usługę car sharingu samochodów elektrycznych w Rzeszowie. W projekt zaangażowały się PGE Nowa Energia, Miasto Rzeszów oraz Nissan. Wynajem EV na minuty ruszył 18 grudnia 2019 r..

pge 4mobility rzeszow car sharing 760px.jpg


W aplikacji 4Mobility będzie dostępnych 30 elektrycznych Nissanów Leaf do wypożyczenia w strefie obejmującej centrum miasta i popularne miejsca Rzeszowa. Wraz z rozwojem usługi, rzeszowska flota i strefa 4Mobility mają się powiększać. Kierowcy samochodów elektrycznych są uprawnieni do jazdy po buspasach oraz bezpłatnego parkowania w centrum miasta. Pojazdy można zwrócić w dowolnym miejscu w strefie widocznej w aplikacji.

Jak powiedział Paweł Śliwa, wiceprezes zarządu ds. innowacji w PGE Polskiej Grupie Energetycznej:

- Grupa PGE inwestuje w rozwój elektromobilności. To jeden z kluczowych obszarów naszej strategii, który wpisuje się w nasze kompleksowe działania na rzecz rozwiązań przyjaznych środowisku. Dowodem na to jest uruchomienie we współpracy z 4Mobility usługi car-sharingu dla Rzeszowa z wykorzystaniem samochodów elektrycznych, które dzięki PGE będą zasilane w 100 proc. energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

 - Rozwój infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych to priorytetowy projekt spółki PGE Nowa Energia. Cieszę się, że możemy nie tylko rozwijać sieć stacji ładowania w Rzeszowie, ale także być partnerem dla 4Mobility, która umożliwia kierowcom korzystanie z naszej sieci” – dodał Kazimierz Więcek, prezes zarządu PGE Nowa Energia.

- Miasto Rzeszów nieustannie pokazuje, że jest stolicą innowacji. Cieszymy się, że do nowoczesnych usług dla naszych mieszkańców dołącza możliwość wynajmowania samochodów elektrycznych jako uzupełnienie środków transportu dostępnych w mieście. Usługi były przygotowywane we współpracy z naszym nowym miejskim laboratorium Urban Lab, w którym realizujemy również inne innowacyjne rozwiązania w zakresie transportu – stwierdził Tadeusz Ferenc, Prezydent Rzeszowa.

- Rzeszów jest kolejnym miastem, po Warszawie, Poznaniu i Trójmieście, w którym dostępne są usługi 4Mobility. Rzeszów jest dla nas bardzo ważną lokalizacją ze względu na możliwość wprowadzenia projektu opartego w 100 proc. na samochodach elektrycznych. Było to możliwe dzięki infrastrukturze ładowania zapewnianej przez naszego udziałowca i partnera strategicznego, spółkę PGE Nowa Energia z Grupy PGE – powiedział Paweł Błaszczak, prezes zarządu 4Mobility.

- Jako pionier rynku samochodów elektrycznych i producent najpopularniejszego modelu bezemisyjnego na świecie – Nissana Leaf – chętnie angażujemy się w działania, które pokazują,że pojazdy z napędem elektrycznym mogą być z powodzeniem wykorzystywane również w takich usługach jak car sharing. Nissany Leaf, które dołączają do floty 4Mobility w Rzeszowie, są wyposażone w akumulatory o pojemności 40 kWh, pozwalające przejechać 270 kilometrów bez ładowania. Z kolei dynamiczne silniki elektryczne o mocy 150 KM doskonale wpisują się w miejski charakter przemieszczania się, nie wpływając przy tym na środowisko ani spalinami, ani hałasem  – podkreślił Kamil Wieczorkowski, szef działu sprzedaży do firm Nissan Sales CEE.


W ramach debiutu usług 4Mobility w Rzeszowie będzie obowiązywał cennik promocyjny, w którym za minutę jazdy Nissanem Leaf klienci zapłacą 67 groszy oraz 80 groszy za każdy przejechany kilometr. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, koszt przejazdu Nissanem Leaf np. z Dworca Głównego do Politechniki Rzeszowskiej wyniesie około 11 zł.

Aby wypożyczać samochody w usłudze 4Mobility, należy pobrać aplikację 4Mobility carsharing i założyć w niej swoje konto. Pojazdy są widoczne w aplikacji mobilnej, dzięki której można wynająć samochód, otworzyć go i rozliczyć płatność przy użyciu karty płatniczej.

4Mobility jest trzecim graczem na polskim rynku carsharingu. Od kwietnia 2019 r. ponad 51 proc. udziałów w 4Mobility posiada PGE Nowa Energia, spółka z Grupy Kapitałowej PGE.

 
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

509 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

429 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...