Ekologiczny Sky 0 do 2030

dodano: 2020-02-05 01:07 | aktualizacja: 2020-02-05 16:24
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sky UK/solarkurier.pl

sky news green go zero 360px.jpg Sky ogłosił plany zerowego poziomu emisji dwutlenku węgla do 2030 r. poprzez ograniczenie emisji powstałej w wyniku korzystania ze swoich produktów, dostawców na całym świecie i prowadzonej działalności.

sky 0 green go zero 760px.jpg


Sky twierdzi, że stanie się przez to, że:
  • wszystkie jego produkty technologiczne staną się bardziej energooszczędne
  • nastąpi rozwój najbardziej zrównoważonych studiów filmowych i telewizyjnych na świecie
  • każda oryginalna produkcja Sky, kanał telewizyjny, program telewizyjny i filmowy przestaną korzystać z energii z węgla
  • flota 5000 pojazdów firmy zostanie przekształcona w pojazdy elektryczne lub hybrydowe
  • firma pomoże 11 tys. firmom współpracującym z Sky, niezależnie od tego, czy produkują Skyboxy, czy produkują kolejny przebój telewizyjny, w osiągnięciu zerowego poziomu emisji
  • Sky zamierza też sadzić drzewa, namorzyny i trawy morskie, aby mogły pochłonąć dwutlenek węgla

Sky będzie starać się o potwierdzenie swoich celów na podstawie SBTi (Science-Target Initiative) i publicznie zgłosi swój ślad węglowy.

Jeremy Darroch, dyrektor generalny grupy Sky, powiedział:

- Wkraczamy w krytyczną dekadę na długiej drodze do naprawy klimatu, a wszystkie firmy mają szansę przyspieszyć postęp i stać się częścią rozwiązania. Każda firma zależy od środowiska i jest zasadniczo związana ze środowiskiem, a my jesteśmy odpowiedzialni za jego ochronę. Musimy teraz podjąć działania - ponieważ świat nie może czekać. Jesteśmy na dobrej drodze i chcemy zabrać wszystkich ze sobą. Sky Zero przekształci naszą działalność, będzie opowiadać się za zmianami i zainspiruje naszych 24 miliony klientów do zera.

Plany Sky są zgodne z ograniczeniem globalnego wzrostu temperatury do 1,5°C, pokazując swoje zaangażowanie we wspieranie ambicji biznesowej ONZ Global Compact w zakresie 1,5°C.

Sky jest firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla od bezpośrednich emisji od 2006 roku i była pierwszą firmą medialną, która zrobiła ten krok. Teraz rozpoczyna kolejną fazę swojej podróży, idąc dalej i osiągając zerową emisję netto w całym łańcuchu wartości do 2030 r.

Sky zmieni również całą flotę 5000 pojazdów na pojazdu o zerowej emisji, dzięki czemu produkty takie jak Sky Q są jeszcze bardziej wydajne, a jej nowe studia, Sky Studios Elstree, są najbardziej zrównoważonymi zakładami produkcyjnymi na świecie, a wszystkie oryginalne produkcje Sky będą bez emisji dwutlenku węgla.

Sky wykorzysta również swoje kanały i programy, aby zachęcić innych do #GoZero, rozpowszechniając wiadomość wśród milionów ludzi każdego dnia.

Sky prowadzi kampanię na rzecz środowiska od ponad dekady, od Rainforest Rescue po Sky Ocean Rescue, a jej kanały - takie jak Sky News, Sky Documentary (premiera wiosną 2020) i Sky Nature (premiera wiosną 2020) - będą informować odbiorców i wyjaśniać jak mogą rozpocząć podróż i #GoZero.

Sky Ocean Rescue będzie nadal walczył o zdrowie oceanów z WWF i gromadzi ludzi na #BeAnOceanHero, obiecując pomóc ocalić nasze oceany. Natomiast 25 mln funtów z funduszu inwestycyjnego Sky Sky Ventures będzie nadal wspierać innowacje zatrzymujące przepływ plastiku do morza.

 

Źródło: sky.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik GiGaBlue UHD Quad 4K

Odbiornik UHD 4K z HEVC/H.265 z 2x CI+ i 2x...

1 290 zł Więcej...

Moduł DeltaCam Pro Twin REV 2.0 Deltacrypt CI

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI z...

520 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2020 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2020 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...