Grecki Mega Channel wróci z emisją [wideo]

dodano: 2020-02-12 22:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: greekreporter

Mega TV logo channel 2020 greek 360px.jpg Kanał MEGA, pierwszy prywatny nadawca telewizyjny w Grecji, za kilka dni powróci na anteny telewizyjne w tym kraju. W poniedziałek 10 lutego kanał MEGA opublikował swój pierwszy film na Youtube, w ten sposób ogłaszając oficjalny powrót. Co ciekawe nie podano dokładnego dnia, w którym to nastąpi. Nieoficjalnie mówi się o 17 lutego 2020 r.

Mega Channel logo 2020 Grecja 760px.jpg


Przypomnijmy, że kanał Mega, znany również jako Mega TV został założony w 1989 r., jako jedna z pierwszych stacji komercyjnych w Grecji, uruchomiona 20 listopada 1989 roku.

Programy Mega składały się głównie z greckich seriali, takich jak dramaty i komedie, a także wiadomości, bieżące wydarzenia i programy rozrywkowe.

Wkrótce stała się największą i najpopularniejszą stacją telewizyjną w Grecji, z setkami produkcji, w tym seriali telewizyjnych, talk show, które codziennie przyciągały uwagę milionów Greków.

Jednak po kryzysie finansowym w 2010 r. i oszczędnościom przyjętym przez kanał, znalazł się pod silnym ostrzałem społeczeństwa i niektórych partii politycznych.

Kanał zakończył wszystkie swoje programy na żywo w 2016 r., a oficjalnie został wyłączony w październiku 2018 r.

Rok później firma medialna „Alter Ego”, której właścicielem jest grecki biznesmen Evangelos Marinakis, uzyskała archiwa audiowizualne i prawa do oficjalnego logo MEGA TV. Marinakis zapłacił za Mega TV około 33,9 mln euro. Od tego czasu podejmowane są intensywne wysiłki w celu przywrócenia emisji kanału. 

Kanał MEGA miał wrócić na antenę w poniedziałek 3 lutego 2020 r., jednak premiera została przełożona na kilka dni.

Pierwsze wideo, które nowy kanał MEGA przesłał 10 lutego, zawiera pierwsze, historyczne logo i ścieżkę dźwiękową, która towarzyszyła debiutowi w 1989 r., a także długoletnie hasło reklamowe „Mega Mou” (moje Mega). Na razie nic nie wiadomo o transmisji satelitarnej i ew. jej parametrach.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...