120 MW nawodna farma słoneczna w Chinach

dodano: 2020-04-20 23:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: Hangzhou Fengling/Kstar

Kstar solar PV nawodna elektrownia solarna China 360px.jpg Niedawno ukończono interesującą nawodną elektrownię słoneczną o mocy 120 MW zlokalizowaną na łowisku w pobliżu Cixi w chińskiej prowincji Zhejiang. Elektrownia, która uzyskała taryfę w wysokości 0,95 RMB (0,12 dol.) / kWh, jest drugą fazą projektu o mocy 320 MW, którego właścicielem jest chiński deweloper Hangzhou Fengling.

Kstar solar PV-nawodna elektrownia solarna China 760px.jpg


Chińska firma Hangzhou Fengling Electricity Science Technology niedawno zakończyła budowę elektrowni słonecznej o mocy 120 MW na powierzchni zbiorników Changhe i Zhouxiang w Cixi w prowincji Zhejiang. To druga faza projektu PV o łącznej mocy 320 MW, po sfinalizowaniu pierwszego etapu 200 MW w 2017 r.

Nawodna farma PV o mocy 320 MW ma obecnie rocznie generuje 352 mln kWh. Roczny przychód z wytworzonej energii elektrycznej to około 45 mln dol., podczas gdy roczny dochód z rybołówstwa na tym akwenie to tylko 5 mln dol.

Tylko druga faza wymagała inwestycji w wysokości około 100 mln dol.
Firma Kstar dostarczyła tam specjalne inwertery dostosowane do elektrowni zbudowanych na wodzie. Są one w stanie bezpiecznie pracować w wilgotnym otoczeniu.

Co ciekawe panele fotowoltaiczne są umieszczone nad powierzchnią wody w zbiorniku, ale obszar wody pod panelem fotowoltaicznym można wykorzystać do hodowli ryb, więc rybacy mogą tam łowić ryby. Co więcej obecność paneli PV pomaga zmniejszyć parowanie wody, oszczędzając zasoby wodne, a jednocześnie tworzy lepsze środowisko wylęgowe dla ryb i zwiększa produkcję. 

Podobny projekt nawodnej farmy słonecznej 260 MW został niedawno sfinalizowany przez China General Nuclear Power Group (CGN) - położony jest na łowisku w hrabstwie Dangtu w prowincji Anhui.

Źródło: kstar.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 290 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

79 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...