120 MW nawodna farma słoneczna w Chinach

dodano: 2020-04-20 23:38
autor: Janusz Sulisz | źródło: Hangzhou Fengling/Kstar

Kstar solar PV nawodna elektrownia solarna China 360px.jpg Niedawno ukończono interesującą nawodną elektrownię słoneczną o mocy 120 MW zlokalizowaną na łowisku w pobliżu Cixi w chińskiej prowincji Zhejiang. Elektrownia, która uzyskała taryfę w wysokości 0,95 RMB (0,12 dol.) / kWh, jest drugą fazą projektu o mocy 320 MW, którego właścicielem jest chiński deweloper Hangzhou Fengling.

Kstar solar PV-nawodna elektrownia solarna China 760px.jpg


Chińska firma Hangzhou Fengling Electricity Science Technology niedawno zakończyła budowę elektrowni słonecznej o mocy 120 MW na powierzchni zbiorników Changhe i Zhouxiang w Cixi w prowincji Zhejiang. To druga faza projektu PV o łącznej mocy 320 MW, po sfinalizowaniu pierwszego etapu 200 MW w 2017 r.

Nawodna farma PV o mocy 320 MW ma obecnie rocznie generuje 352 mln kWh. Roczny przychód z wytworzonej energii elektrycznej to około 45 mln dol., podczas gdy roczny dochód z rybołówstwa na tym akwenie to tylko 5 mln dol.

Tylko druga faza wymagała inwestycji w wysokości około 100 mln dol.
Firma Kstar dostarczyła tam specjalne inwertery dostosowane do elektrowni zbudowanych na wodzie. Są one w stanie bezpiecznie pracować w wilgotnym otoczeniu.

Co ciekawe panele fotowoltaiczne są umieszczone nad powierzchnią wody w zbiorniku, ale obszar wody pod panelem fotowoltaicznym można wykorzystać do hodowli ryb, więc rybacy mogą tam łowić ryby. Co więcej obecność paneli PV pomaga zmniejszyć parowanie wody, oszczędzając zasoby wodne, a jednocześnie tworzy lepsze środowisko wylęgowe dla ryb i zwiększa produkcję. 

Podobny projekt nawodnej farmy słonecznej 260 MW został niedawno sfinalizowany przez China General Nuclear Power Group (CGN) - położony jest na łowisku w hrabstwie Dangtu w prowincji Anhui.

Źródło: kstar.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2851S + pakiet Komfort+/Filmbox 6m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: dekoder ADB2851S (bez tunera DVB-T)...

179 zł Więcej...

'SAT Kurier' - 3-4/2020 wersja limitowana

Limitowana edycja SAT Kuriera 3-4/2020 - 1 egz., który otrzymają...

25 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

189 zł Więcej...