T‑Mobile rozwija centra danych w Warszawie i Krakowie

dodano: 2020-05-03 14:44 | aktualizacja: 2020-05-03 20:06
autor: Jan Borejko | źródło: T-Mobile Polska

data center t mobile chmura 360px.jpg T‑Mobile rozwija ofertę centrów danych o nowe, wyczekiwane przez klientów usługi, w tym także rozwiązania gwarantujące najwyższe bezpieczeństwo i ciągłość działania systemów IT.

T-mobile Polska center data centrum danych chmura 760px.jpg


Data Center Networking, chmura prywatna i chmura hybrydowa w T‑Mobile Polska

Dzięki kilkunastu obiektom data center o łącznej powierzchni ponad 21 tys. m² rozmieszczonym na terenie całego kraju oraz ogólnopolskiej sieci łączących je światłowodów, T‑Mobile Polska znajduje się w ścisłej czołówce operatorów centrów danych, dostarczając usługi na najwyższym poziomie klientom ze wszystkich segmentów – od firm sektora SMB po największych i najbardziej wymagających odbiorców.

Poprzez ciągłe inwestycje w tym obszarze, T‑Mobile nie tylko utrzymuje najwyższą jakość usług, ale regularnie rozwija portfolio o nowe rozwiązania.

Inwestycje poczynione w ostatnich kwartałach umożliwiają T‑Mobile oddanie do dyspozycji klientów nowych możliwości.

Pierwszą jest wprowadzenie obok dotychczasowej oferty hostingu serwerów dedykowanych i chmury publicznej, produktów z obszarów chmury prywatnej i hybrydowej. Oznacza to możliwości utrzymywania usług klienta na serwerach dedykowanych tylko jemu, przy równoczesnym korzystaniu z zalet wirtualizacji i optymalizacji pracy systemów. Klienci będą mogli płynnie łączyć zasoby „prywatne” z współdzielonymi i w pełni elastycznie zarządzać swoim środowiskiem z poziomu panelu VMWare vCloud Director.

Drugą z nowości jest uruchomienie funkcjonalności Data Center Networking, która umożliwia podzielenie zasobów między centra danych T‑Mobile. Nowa usługa oparta jest o technologię VxLAN. Co więcej, dzięki bezpośredniemu połączeniu Data Center Interconnect centrów DC Piaseczno i DC Piękna 24 w Warszawie, inżynierowie T‑Mobile uruchomili w tych lokalizacjach infrastrukturę, która umożliwia wdrożenie systemów typu Disaster Recovery w trybie active – active. Są to rozwiązania gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa i brak utraty jakichkolwiek danych w wypadku awarii jednego z obiektów.

- W miarę postępu cyfryzacji firm zapotrzebowanie na usługi data center i w szczególności usługi chmurowe stale rośnie, dlatego ciągle rozwijamy naszą ofertę w tym obszarze. Chmura prywatna i hybrydowa to produkty, które pozwolą nam zaoferować klientom rozwiązania jeszcze lepiej dopasowane to ich potrzeb
– mówi Jakub Górnik, Dyrektor Departamentu Zarządzania Rozwojem Produktów T‑Mobile Polska

- Fakt, że nasza infrastruktura zbudowana jest w standardzie High Availability i w połączeniu z możliwością zaoferowania ośrodka z infrastrukturą zapasową sprawia, że jesteśmy w stanie odpowiedzieć na potrzeby najbardziej wymagających klientów, oferując im najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i gwarantując stałą dostępność zasobów.


Bez względu na wielkość firmy czy potrzeby, klienci mogą liczyć na kompleksowe wsparcie ekspertów T‑Mobile w trakcie całego procesu wdrażania rozwiązań: od analizy potrzeb firmy i wyboru optymalnego rozwiązania, po jego implementację i obsługę.

Kolejnym planowanym przez operatora krokiem jest połączenie poprzez DCI obu obiektów z centrum w Krakowie, co dzięki geograficznej redundancji zapewni jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa danych.

Więcej informacji w pliku pdf.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii T-Mobile
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami Museum 4K i...

299 zł Więcej...