eBussy - elektryczny samochód modułowy w 10 wersjach [wideo]

dodano: 2020-07-31 14:41 | aktualizacja: 2020-08-02 12:44
autor: Jan Borejko | źródło: electricbrands.de

eBussy electric car elektryczny samochód 360px.jpg Niemiecka firma Electric Brands przygotowuje interesujący samochód elektryczny inspirowany słynnym VW Transporter. Co ciekawe pojazd nazywany eBussy może być w 10 różnych wersjach, może być nie tylko minivanem, ale kamperem czy wywrotką. Zaletą jest modułowa budowa i mała masa własna. Firma reklamuje się tak: eBussy - not a Car, but more!

eBussy electric car elektryczne auto 760px.jpg


EBussy - to skrót od elektrycznego systemu autobusowego - to najbardziej innowacyjny i modułowy lekki pojazd na świecie. Dzięki zintegrowanym modułom słonecznym i napędom rekuperacyjnym generuje dzienny zasięg do 200 km.

Jego maksymalny zasięg bez ładowania, przy pełnej baterii i modułach słonecznych to ponad 600 kmDzięki ponad 10 modułowym i wymiennym nadwoziom można go przekształcić w kabriolet, samochód terenowy, kampera, auto ze skrzynią ładunkową - wywrotkę, kombi, pick-up lub van czy nawet autobus turystyczny i to wszystko w zaledwie kilku krokach.

Dzięki stałemu, elektronicznie sterowanemu napędowi na wszystkie koła w połączeniu z innowacyjnym układem kierowniczym, cyfrowymi lusterkami zewnętrznymi i systemem komunikacji sterowanym przez aplikację, a także momentowi obrotowemu 1000 Nm, eBussy wyznacza nowe standardy nie tylko jako lekki pojazd.

Jego masa własna bez akumulatorów, ładunku i nadbudowy to zaledwie 450-600 kg, ale może zabrać do 1000 kg ładunku.

Jeszcze większym zaskoczeniem jest eksperymentalna metoda połączenia elementów sterujących przednimi kołami za pomocą elektronicznego systemu drive-by-wire. Pozwala on na niemal dowolne przesuwanie zarówno kierownicy jak i pedałów po desce rozdzielczej - np. z prawej na lewą stronę. Nie ma więc większego problemu czy jeździ się nim w Europie czy w Wielkiej Brytanii.

Podstawowy model eBussy będzie dostępny od 15 800 euro (70 tys. zł), a najdroższy w formie terenowego kampera 28 800 euro, a więc w przybliżeniu ok 126 000 złotych. Firma Electric Brands planuje też budowę sieci stacji ładowania, w których właściciele eBussy będą mogli wymieniać zużyte baterie na nowe.

Konwencjonalny pojazd elektryczny jest naprawdę „zielony” dopiero po przejechaniu około 40 000 km. EBussy osiąga to już po około 10 000 km. Ponadto prawie w całości nadaje się do recyklingu w ok. 98%.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, eBussy trafi na europejskie drogi już w 2021 roku. Niemiecki producent już przyjmuje na swojej stronie internetowej niezobowiązujące rezerwacje na te samochody, po wpłacie zaledwie 1000 euro.

 

Źródło: electricbrands.de
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 230 zł Więcej...