Elektryczny BMW iX3 w Polsce

dodano: 2020-09-09 22:59
autor: Jerzy Kruczek | źródło: press.bmwgroup.com

BMW iX3 elektryczny 360px.jpg Samochód BMW iX3 został wyposażony w silnik elektryczny o mocy 286 KM, który pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,8 s. Zastosowanie technologii eDrive piątej generacji zapewnia do 460 km zasięgu w cyklu WLTP.

BMW iX3 elektryczny 760px.jpg


BMW iX3 jest już dostępne w przedsprzedaży na polskim rynku. Pierwsze zamówione egzemplarze pojazdu trafią do odbiorców na początku 2021 r.

BMW podało, że iX3 oferowany jest w cenie 282 900 zł i tym samym odpowiada cenowo spalinowej wersji xDrive20d po doposażeniu. Oferta przedsprzedaży pozwala na bezpłatną personalizację sposobu ładowania samochodu. Mobilna Stacja Ładowania BMW nie wymaga montażu i może być podłączona do zwykłego gniazdka domowego i gniazda przemysłowego o większej mocy za pomocą opcjonalnych adapterów. Jej kompaktowość pozwala na użytkowanie w trakcie podróży i w miejscach bez dostępu do stacji ładowania. Drugi wariant to montowany na stałe BMW Wallbox, który przy odpowiedniej instalacji skraca czas ładowania prawie 5-krotnie.
 


Przemysław Konarski, e-Mobility Manager, BMW Group Polska, powiedział:

- Czasami dodatni bilans ekologiczny samochodów elektrycznych jest kwestionowany. Szczególnie na rynkach z niewielkim udziałem ekologicznej energii dostępnej w sieci publicznej. W BMW Group ten bilans dla każdego zelektryfikowanego modelu musi wyraźnie przewyższać porównywalny model z konwencjonalnym napędem. I nie mówimy tu wyłącznie o eksploatacji, ale również o pozyskaniu surowców, łańcuchu dostaw, produkcji i recyklingu. Nie inaczej jest w przypadku BMW iX3, którego bilans CO2 jest korzystniejszy od wersji spalinowej również w Polsce.


Pod koniec 2021 r. BMW ma produkować seryjnie 5 w pełni elektrycznych modeli: BMW i3, MINI Cooper SE, BMW iX3, BMW iNEXT oraz BMW i4. Plany obejmują również oferowanie serii 7 z czterema różnymi rodzajami napędu do wyboru (w tym całkowicie elektrycznym). Do 2023 r. w ofercie bawarskiego koncernu znajdzie się 25 zelektryfikowanych modeli, z czego połowa będzie w pełni elektryczna.

Docelowo, w 2030 r. po drogach będzie poruszało się ponad 7 mln zelektryfikowanych pojazdów BMW Group.
 

Źródło: bmwgroup.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...