Wkrótce kanał UPL TV, a nawet platforma sportowa [wideo]

dodano: 2020-09-13 09:13
autor: RO | źródło: mediasat.info

Premier Liha Ukraińska Premier Liha, najwyższa klasa ligowych rozgrywek piłkarskich na Ukrainie, zamierza uruchomić własny kanał telewizyjny z transmisjami i programami sportowymi. Na ostatnim zebraniu grupy roboczej okazało się, że kanał najprawdopodobniej ruszy na platformie OTT.

Premier Liha Ukraina


Na początku września powstała grupa robocza zajmująca się sprawami utworzenia telewizji UPL, w skład której weszli przedstawiciele klubów Premier Lihi i eksperci medialni. Spotkania będą odbywać się co tydzień.

Wstępnie dla startującego kanału można wykorzystać istniejącą platformę OTT, ale w przyszłości może pojawić się zupełnie inna platforma w OTT.

Stworzenie ujednoliconej marki w postaci kanału telewizyjnego UPL i platformy OTT, na której gromadzone będą transmisje na żywo i archiwum wideo z meczów ukraińskiej Premier League, może stać się rzeczywistością i istnieniem już w najbliższej przyszłości. Obecnie opracowywane są aspekty prawne, techniczne i ekonomiczne. Wszyscy rozumiemy, że profesjonalna piłka nożna, jak każdy inny sport, to biznes, który musi zarabiać, ewoluować i rozwijać się. Pomysł nie jest trywialny dla rynku telewizyjnego. To uruchomienie kanału, który będzie dostępny na Ukrainie. Sprzedaż praw do mistrzostw i meczów dla międzynarodowych platform i usług. Uruchomienie własnej usługi, pozwalającej Ukraińcom na całym świecie być uczestnikiem ukraińskiego sportu, a w szczególności piłki nożnej. Myślę, że z czasem będzie można mówić o pełnowartościowej platformie sportowej z ofertą innych sportów i ich popularyzacją

- skomentował ekspert mediowy, Ołeksandr Głuszczenko.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Transmiter HDMI Megasat Premium do max. 100m

Bezprzewodowy transmiter HDMI firmy Megasat. Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału...

669 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...