Elektryczna Zafira-e Life na polskim rynku

dodano: 2020-09-10 00:18
autor: Janusz Sulisz | źródło: pl-media.opel.com

Opel Zafira-e elektryczny samochód 360px.jpg Opel rozpoczął przyjmowanie zamówień na nową Zafirę-e Lifew pełni elektryczny, flagowy wariant „salonu na kołach” – modelu Zafira Life, będącego uosobieniem komfortu i elastyczności połączonej z odpowiedzialnością. Zafira-e Life jest dostępna w Polsce w cenie katalogowej już za 208 550 zł brutto (wszystkie ceny dotyczą rynku polskiego i zawierają VAT; Zafira-e Life Compact w wersji wyposażenia Business). Oferuje ona wszystkie zalety bliźniaczych wersji z silnikami spalinowymi, a ponadto coraz bardziej pożądaną możliwość bezemisyjnego, cichego podróżowania.

Opel Zafira-e elektryczny samochód 760px.jpg


Zafira‑e Life oferowana jest w trzech długościach (Compact, Long, Extra Long) z maksymalnie 9 miejscami siedzącymi.
Ponadto większość wersji Zafiry-e Life ma poniżej 1,90 m wysokości i dzięki temu zapewnia dostęp do typowych garaży podziemnych. Możliwość „podziemnego” parkowania wraz z możliwością wyposażenia jej w hak holowniczy – pozwalający na holowanie przyczep o maksymalnej nośności 1000 kg – sprawia, że Zafira-e Life jest niezwykle atrakcyjną propozycją dla świadomych ekologicznie, ale wymagających hoteli, usług wahadłowych i użytkowników prywatnych, którzy nie akceptują kompromisów w zakresie użyteczności.

Dzięki mocy 100 kW (136 KM) i maksymalnemu momentowi obrotowemu 260 Nm pochodzącemu z napędu elektrycznego, Zafira-e Life oferuje wyższą wydajność niż większość elektrycznych pojazdów wielofunkcyjnych (MPV). Elektronicznie ograniczona maksymalna prędkość do 130 km/h umożliwia jazdę autostradami przy jednoczesnym zachowaniu zasięgu.

Klienci mają do wyboru dwie wielkości najnowocześniejszych baterii litowo-jonowych, w zależności od potrzeb: 75 kWh i wiodący w swojej klasie zasięg do 330 km (idealny na wakacje dla dużej rodziny) lub 50 kWh i zasięg do 230 km, obydwa w cyklu WLTP1.

Akumulatory składają się odpowiednio z 18 i 27 modułów. Umiejscowione pod przestrzenią ładunkową bez straty pojemności bagażnika względem wersji spalinowej, akumulatory dodatkowo obniżają środek ciężkości, co korzystnie wpływa na stabilność w zakrętach i odporność na podmuchy wiatru.

Zaawansowany system hamowania regeneracyjnego, który odzyskuje energię wytwarzaną podczas hamowania lub zwalniania, dodatkowo zwiększa wydajność.

E-usługi „OpelConnect”, liczne opcje ładowania: ułatwiona e-mobilność

Ładowanie Zafiry-e Life jest tak samo proste, jak jej użytkowanie. Każda Zafira-e Life jest przystosowana do różnych opcji ładowania – za pomocą terminala Wall Box, szybkiej ładowarki lub w razie potrzeby nawet kabla do ładowania z domowego gniazdka. Oferta kabli i terminali Wall Box różni się w zależności od infrastruktury energetycznej każdego rynku, dzięki czemu klienci Zafiry-e Life mogą znaleźć stację ładującą i korzystać z niej prawie wszędzie.
 


Przy użyciu publicznej stacji ładowania (100 kW) prądem stałym (DC), ładowanie akumulatora 50 kWh do 80% stanu pojemności trwa tylko około 30 minut (około 45 minut dla akumulatora 75 kWh). Opel oferuje pokładowe ładowarki, które zapewniają możliwie jak najkrótszy czas ładowania oraz długą żywotność akumulatora (objętego gwarancją na osiem lat / 160 000 km). Na polskim rynku Zafira‑e Life jest standardowo wyposażona w jednofazową ładowarkę 7,4 kW. Opcjonalnie samochód można wyposażyć w mocną trójfazową ładowarkę pokładową o mocy 11 kW.

Aby korzystanie z nich było jeszcze bardziej praktyczne, „OpelConnect” oraz aplikacja „myOpel”[3] oferują specjalne rozwiązania dla wszystkich pojazdów elektrycznych Opla, w tym Zafiry-e Life. Usługi te są dostępne za pośrednictwem aplikacji.

Dzięki funkcjom zdalnego sterowania „OpelConnect”, klienci mogą korzystać ze swoich smartfonów, aby sprawdzić stan naładowania baterii lub zaprogramować klimatyzację i czas ładowania. Ponadto oferta „OpelConnect” sięga od eCall i połączeń awaryjnych po wiele innych usług, takich jak status i informacje o pojeździe. Nawigacja Online[4] dostarcza informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym.

Dobre rzeczy przychodzą trójkami: Zafira-e Life w wersjach Compact, Long lub Extra Long

Opel będzie oferował Zafirę-e Life w trzech długościach, dostosowanych do potrzeb klientów i dostępnych z maksymalnie dziewięcioma miejscami siedzącymi.
 


Opel Zafira-e Life Compact (cena brutto w Polsce już za 208 550 zł za bardzo dobrze wyposażoną wersję Business; dostępny na początku 2021 r.) konkuruje z kompaktowymi vanami, ale oferuje znacznie więcej miejsca i przestrzeni dla maksymalnie dziewięciu pasażerów – bezkonkurencyjny w tej klasie. Ponadto charakteryzuje się niewielkim promieniem skrętu (tylko 11,3 m), łatwością prowadzenia i opcjonalnymi, sterowanymi czujnikami, dwoma drzwiami przesuwnymi, które otwierają się elektrycznie za pomocą ruchu stopy – co jest unikalne w tym segmencie rynku.

Opel Zafira-e Life Long (cena brutto w Polsce już za 211 550 zł za wersję Business), podobnie jak Zafira-e Life Extra Long, ma o 35 cm dłuższy rozstaw osi – 3,28 m i tym samym więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu, co czyni ją konkurentem dla średniej wielkości vanów w segmencie rynku D. W porównaniu z konkurencją, Opel posiada również większą klapę tylną i łatwiejszy dostęp do załadunku/rozładunku. Z pojemnością bagażową wynoszącą około 4500 litrów, Zafira-e Life Extra Long (cena brutto w Polsce już za 215 550 zł za wersję Business) jest konkurentem dla jeszcze większych vanów.

Opel Zafira-e Life w wybranych wersjach wyposażenia oferuje skórzane fotele na wysokiej jakości szynach aluminiowych, które umożliwiają pełną i łatwą regulację. Skórzane fotele dostępne są w konfiguracji pięcio-, sześcio-, siedmio- lub ośmioosobowej. Składanie trzeciego rzędu foteli zwiększa pojemność bagażową Zafiry-e Life Compact do 1500 litrów (do poziomu dachu). Demontaż tylnych foteli (równie łatwych do ponownego zamontowania) zwiększa całkowitą pojemność ładunkową aż do 3397 litrów.

Luksusowe wyposażenie Business VIP dostępne jest dla wersji z długim rozstawem osi – fotele z masażem i ogrzewaniem elektrycznym z przodu, cztery przesuwane skórzane fotele z tyłu.

Zwiększanie bezpieczeństwa: wyświetlacz projekcyjny head-up, ostrzeżenie przed kolizją z przodu i kamera cofania.
Nowy, w pełni elektryczny MPV Opla jest wyposażony w liczne systemy wspomagania kierowcy.
Kamera i radar monitorują obszar przed pojazdem. System rozpoznaje nawet pieszych przechodzących przez ulicę i może rozpocząć manewr hamowania awaryjnego przy prędkościach do 30 km/h. Tempomat z ograniczeniem prędkości zwiększa komfort prowadzenia i płynność jazdy. Asystent pasa ruchu i czujnik zmęczenia ostrzegają kierowcę, jeśli za kierownicą spędził zbyt wiele czasu i potrzebuje przerwy. Asystent świateł drogowych, który automatycznie wybiera światła drogowe lub mijania, włącza się powyżej 25 km/h. Unikalny w tym segmencie rynku jest również kolorowy wyświetlacz projekcyjny head-up, który pokazuje prędkość, odległość do poprzedzającego pojazdu i nawigację. 

Czujniki ultradźwiękowe w przednim i tylnym zderzaku ostrzegają kierowcę o przeszkodach podczas parkowania. Obraz z kamery cofania pojawia się w lusterku wewnętrznym lub na 7,0-calowym ekranie dotykowym – w tym drugim przypadku z widokiem 180 stopni z lotu ptaka.

Duży ekran dotykowy jest dostępny z systemami Multimedia i Multimedia Navi.
Obydwa systemy oferują integrację ze smartfonem poprzez aplikacje Apple CarPlay i Android Auto. Dzięki systemowi „OpelConnect”, system nawigacji zawiera aktualne informacje o ruchu drogowym. Mocny system nagłośnienia jest dostępny we wszystkich poziomach wyposażenia. W najwyższej wersji pasażerowie cieszą się pierwszorzędną akustyką dzięki dziesięciu głośnikom.

Źródło: opel.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Ferguson REGENT i100 FM, DAB+, BT, Wi-Fi, Radio internetowe

Stacjonarne radio DAB+ oraz UKF/FM. Posiada wbudowany głośnik oraz antenę...

289 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...