Polskie firmy z fotowoltaiką na halach namiotowych [wideo]

dodano: 2020-11-08 12:20 | aktualizacja: 2020-11-09 21:39
autor: Jan Borejko | źródło: Pol-Plan/Solarspot

Pol Plan Solarspot instalacja PV hala namiotowa 360px.jpg Polskie firmy Pol-Plan i Solarspot opracowały interesujące rozwiązanie polegające na wyposażeniu hal namiotowych w systemy fotowoltaiczne. Moduły montowane są na specjalnej konstrukcji na dachu, wykonanym z PCV. Stosowane są moduły PV Risen Energy 410 Wp.

Pol-Plan Solarspot instalacja PV solar hala namiotowa 760px.jpg


Instalacja fotowoltaiczna większej ilości modułów na dachu hali namiotowej wymaga dostosowania całej konstrukcji do przenoszenia dodatkowych obciążeń tak aby wszystkie parametry w tym zdolność do przenoszenia lokalnych obciążeń wiatrowych i śnieżnych były zachowane.

Po raz pierwszy na rynku Pol-Plan wspólnie z firmą SolarSpot zrealizował halę namiotową z instalacją fotowoltaiczną na dachu o mocy 14,52 KWp.

36
 paneli firmy Risen zostało zainstalowanych na specjalnej konstrukcji nad plandeką. Izolowana hala o wymiarach 10x20x4,2m, z wydzielonym zapleczem administracyjnym stanęła w Austrii i będzie spełniać funkcję warsztatu samochodowego. Dzięki sporej mocy instalacji będzie można zasilać urządzenia warsztatowe w tym podnośniki oraz ogrzewanie i oświetlenie hali.

Zdaniem firmy nowością na rynku jest wyposażenie hali namiotowej tej wielkości w instalację fotowoltaiczną do tymczasowego zasilania.


Źródło: pol-plan.com.pl
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

609 zł Więcej...

Moduł DeltaCam DUO

Najnowszy uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM DUO REV 2.0 Deltacrypt CI ...

539 zł Więcej...

Fransat: CAM + karta

Oryginalny moduł (CAM) CI wraz z kartą Fransat. Zapewnia dostęp...

499 zł Więcej...