Udany start rakiety Falcon 9 z misją załogową [wideo]

dodano: 2020-11-16 10:41 | aktualizacja: 2020-11-17 16:21
autor: Anita Kaźmierska | źródło: NASA/satkurier.pl

NASA Falcon 9 misja załogowa listopad 2020 Załoga astronautów jest już w drodze na Międzynarodową Stację Kosmiczną po udanym wyniesieniu pierwszego w historii komercyjnego statku kosmicznego z certyfikatem NASA. Misja NASA SpaceX Crew-1 wystartowała w nocy z niedzieli na poniedziałek, 15/16 listopada o godz. 1:27 z kompleksu 39A Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na Florydzie.

NASA Falcon 9 misja załogowa listopad 2020


Rakieta SpaceX Falcon 9 wyniosła na orbitę załogowy statek kosmiczny Crew Dragon wraz z astronautami NASA Michaelem Hopkinsem, Victorem Gloverem i Shannon Walker, a także z astronautą Soichi Noguchi z Japońskiej Agencji Eksploracji Aerokosmicznej (JAXA), aby rozpocząć sześciomiesięczną misję naukową na pokładzie stacji.

Kapsuła Crew Dragon, nazwana Resilience, zadokuje autonomicznie do przedniego portu modułu Harmony stacji w nocy 16/17 listopada około godz. 5:00 polskiego czasu. NASA Television i strona internetowa agencji zapewnią bieżące relacje na żywo z dokowania, otwierania włazów i ceremonii powitania załogi na pokładzie MSK.

Misja Crew-1 to pierwsza z sześciu misji załogowych, które NASA i SpaceX mają przeprowadzić w ramach programu Commercial Crew.Przypomnijmy, że 30 maja o godz. 21:22 polskiego czasu z kompleksu startowego 39A Centrum Kosmicznego Johna F. Kennedy’ego na Florydzie z powodzeniem wystrzelono rakietę nośną Falcon 9 SpaceX z załogowym statkiem Crew Dragon na pokładzie. Start odbył się w ramach misji Demo-2, prowadzonej wspólnie przez NASA i SpaceX. Astronauci Bob Behnken i Doug Hurley bez komplikacji dołączyli do załogi ISS.

Aktualizacja:

Udane dokowanie kapsuły Crew Dragon Resilience na MSK odbyło się 17 listopada o godz. 5:01 polskiego czasu.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kosmos
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

85 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

199 zł Więcej...

Multiswitch Opticum Red dCSS 52-32

Multiswitch Opticum Red dCSS  - przestawka UniCable, SCR, do rozbudowy...

359 zł Więcej...