Tesla wejdzie na rynek indyjski [wideo]

dodano: 2021-01-06 19:08
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Indiatoday/indiaexpress/autocarindia

Tesla indie 360px.jpg Spodziewane wejście Tesli do Indii nie jest teraz zbyt odległe, a Nitin Gadkari - minister Indii ds. transportu drogowego i autostrad - potwierdził, że firma ma rozpocząć działalność w Indiach w 2021 roku. Tesla rozważa opcje montażu i produkcji samochodów elektrycznych z odpowiednimi regulacjami. Tesla później rozważy też budowę kolejnej Gigafactory. Dostawy elektrycznych Tesli mają nastąpić w pierwszej połowie 2021 roku -  Model 3 prawdopodobnie będzie pierwszym autem Tesli sprzedawanym w Indiach.

Tesla indie model 3 tesla car 760px.jpg


Tesla od kilku lat planuje wejście na rynek indyjski, bo to ogromny rynek. Oczekuje się, że początkowo Tesla będzie tylko sprzedawać swoje auta w Indiach, a także przyjmie plany budowy zakładu produkcyjnego na późniejszym etapie, w zależności od popytu - powiedział Gadkari dla The Times of India. Gadkari przeprowadził już kilka rund rozmów z kadrą kierowniczą Tesli. Niektóre stany organizowały również spotkania z firmą produkującą samochody elektryczne w celu sprzedaży jej pojazdów w Indiach.

Pod koniec grudnia 2020 r. Elon Musk powiedział, że Tesla planuje wejść na rynek indyjski w 2021 roku, ale nie w... styczniu. To jednak nie pierwszy raz, kiedy Musk zapowiada, że Tesla oficjalnie pojawi się w Indiach. Również w październiku szef Tesli sugerował, że firma rozpocznie działalność w Indiach: „na pewno w przyszłym roku”. Czasy pandemii nie sprzyjają takim inwestycjom, ale Indie to ogromny rynek.

Prawdopodobnie Tesla otworzy wstępne rezerwacje na swój Model 3, a dostawy zostaną zrealizowane do czerwca. Jest mało prawdopodobne, aby firma próbowała współpracować z indyjskimi dealerami w celu sprzedaży swoich aut.

Tesla zaimportuje Model 3 jako w pełni zmontowaną jednostkę, a uruchomienie auta zajmie nie więcej niż 15 minut. Podobnie jak na innych rynkach, Tesla nie będzie wyznaczać konkretnych dealerów, ale będzie sprzedawać samochody bezpośrednio, koncentrując się na sprzedaży online. Tesla Model 3 w Indiach będzie kosztował około 54,6 lakh, czyli 5464113 rupii indyjskich (74,7 tys. dol.). 

 - Indie staną się w ciągu 5 lat największym ośrodkiem produkcji samochodów - powiedział Nitin Gadkari.

 
Indyjski rynek samochodów elektrycznych to na razie koreański Hyundai, Maruti Suzuki i lokalna potęga motoryzacyjna Tata Motors. Przez ostatnie 2 lat firmy Tata Motors, Hyundai, Morris Garages i Mercedes rozpoczęły sprzedaż nowych aut elektrycznych. Mercedes sprzedaje popularnego Mercedesa EQC, a Tata Motors model Tata Nexon EV.

 
 
 

Źródło: indiatoday.in
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Inwestycje na świecie
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2023

12 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...