Samochód elektryczny Sony Vision-S w Europie [wideo]

dodano: 2021-01-21 23:31
autor: Janusz Sulisz | źródło: Sony Vision

Sony Vision-S auto elektryczne 360px.jpg Pierwszy samochód elektryczny japońskiego Sony Vision-S wyjechał na europejskie drogi publiczne, a konkretnie pokazano go w Austrii. Film demonstracyjny pojawił się na oficjalnym kanale firmy Sony na YouTube.

Sony Vision-S auto elektryczne samochód elektryczny760px.jpg


Sony Vision-S był testowany na drogach Austrii pod koniec 2020 roku. Samochód o numerach rejestracyjnych tego kraju poruszał się nie tylko po drogach podmiejskich, ale także po ulicach miast.

Prototyp otrzymał system autopilota - podczas testów był dosłownie wypełniony kamerami, czujnikami i lidarami. Samochód elektryczny Sony jest połączony bezprzewodowo z 5G. Vision-S jest napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o mocy 272 KM. Sedan Sony Vision-S rozpędza się do prędkości 240 km/h.

Samochód elektryczny własnej konstrukcji został ogłoszony przez Sony na targach CES 2020. Sony obiecało doprowadzić go do prób pod koniec roku, ale nie określiło terminu rozpoczęcia sprzedaży swojego auta elektrycznego. Partnerem w tworzeniu Vision-S został austriacki producent samochodów Magna Steyr.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...