Ford rozpocznie produkcję elektrycznych Mustangów w Chinach

dodano: 2021-02-04 22:01 | aktualizacja: 2021-02-06 14:16
autor: Jan Borejko | źródło: China news

Ford mustang Mach-e elektryczny ford 360px.jpg Wkrótce Ford po raz pierwszy rozpocznie budowę swoich kultowych samochodów Mustang i to w wersji elektrycznej na terenie Chin. Amerykański producent samochodów potwierdził, że produkcja elektrycznego SUV-a Mustang Mach-E rozpocznie się jeszcze w tym roku. Ford zamierza mocnym akcentem wejść na ogromny chiński rynek pojazdów elektrycznych (EV). W Europie Mustang Mach-E kosztuje od 46,5 tys. euro.

Ford mustang Mach-e elektryczny ford suv 760px.jpg


Zachodnie marki producentów samochodów agresywnie próbują wejść na rynek chiński, gdzie oczekuje się, że sprzedaż pojazdów elektrycznych będzie silnie rosnąć. Chiny to największy na świecie rynek samochodowy, na którym sprzedaje się ponad 20 mln pojazdów rocznie.

Tu warto przypomnieć, że na początku tego miesiąca Tesla rozpoczęła dostawy modelu Y do chińskich klientów z fabryki w Szanghaju.

Volkswagen zapowiedział, że wkrótce zacznie dostarczać pojazdy produkowane w dwóch nowo wybudowanych chińskich fabrykach zajmujących się samochodami elektrycznymi.

Także niemiecki Daimler opublikował dobre wyniki firmy za 2020 rok, będące wynikiem silnego ożywienia na globalnym rynku samochodowym, na czele z Chinami.

Ford ma nadzieję, że wykorzysta ożywienie gospodarcze Chin i dążenie chińskiego rządu do większej liczby samochodów elektrycznych na swoich drogach.

Nowy Ford Mustang z napędem elektrycznym to SUV, który jest postrzegany jako szansa na odwrócenie lat słabej sprzedaży w Chinach i nawiązanie kontaktu z klientami poprzez ich lokalną produkcję. Samochody sportowe Mustang były do ​​tej pory dostępne w Chinach jako kosztowny import. Ford wprowadził na ten rynek swoje pierwsze wyprodukowane w Chinach samochody Lincoln w marcu ubiegłego roku, ale marka pozostaje mniejszym graczem na chińskim rynku w porównaniu z rywalami tej klasy. W 2019 roku wprowadził strategię „Ford China 2.0”, która obiecała więcej produktów dostosowanych do lokalnych gustów.

Kalifornijski producent samochodów elektrycznych Faraday Future otrzymał duży zastrzyk gotówki od chińskiego producenta samochodów Geely i grupy chińskich firm państwowych. Firma Faraday Future (FF) została założona przez chińskiego potentata Jia Yueting (zbankrutował!) - FF jest reklamowana jako następna Tesla. Około 30 inwestorów instytucjonalnych z Chin, Stanów Zjednoczonych i Europy inwestuje ogromne pieniądze w tego producenta - ponad 1 mld dol., planując publiczne notowanie jego akcji.

Przedsięwzięcie sfinansuje produkcję FF91 - luksusowego samochodu elektrycznego, który został zaprezentowany pierwotnie w 2017 roku.

Założyciel Jia Yueting złożył wniosek o upadłość osobistą w 2019 roku i ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego Faraday Future, nazwanego na cześć brytyjskiego naukowca Michaela Faradaya, który odkrył elektromagnetyzm.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

675 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...