Volvo w pełni elektryczne do 2030 [wideo]

dodano: 2021-03-03 22:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Volvo

Volvo C40 elektryczny SUV 360px.jpg Całkiem świadomie i słusznie Volvo założyło, że nastąpi śmierć samochodów benzynowych - dlatego Volvo przejdzie na w pełni elektryczne samochody do 2030 roku. Potwierdzono, że cała gama samochodów Volvo będzie w pełni elektryczna do 2030 roku, dołączając do rosnącej liczby producentów samochodów planujących wycofanie silników na paliwa kopalne do końca tej dekady.

Volvo C40 elektryczny SUV 760px.jpg


- Jestem całkowicie przekonany, że nie będzie klientów, którzy naprawdę chcieliby pozostać przy silniku benzynowym - powiedział dziennikarzom Håkan Samuelsson, dyrektor generalny Volvo, zapytany o przyszły popyt na pojazdy elektryczne.

- Jesteśmy przekonani, że samochód elektryczny jest bardziej atrakcyjny dla klientów.

Szwedzki producent samochodów potwierdził, że 50% jego globalnej sprzedaży do 2025 r. powinny stanowić samochody w pełni elektryczne, a drugą połowę modele hybrydowe.

Należące do Zhejiang Geely Holding Group z siedzibą w Hangzhou, Volvo wprowadzi na rynek w ciągu najbliższych kilku lat nową rodzinę samochodów elektrycznych, z których wszystkie będą sprzedawane wyłącznie w Internecie.

We wtorek 2 marca zaprezentowano pierwszy z tych modeli, Volvo C40 - w pełni elektryczny SUV, który będzie miał początkowy zasięg akumulatora wynoszący około 420 km.


Volvo wprowadzi bezprzewodowe aktualizacje i poprawki do nowych modeli elektrycznych - podejście pierwotnie zapoczątkowane przez producenta samochodów elektrycznych Tesla Inc. Oznacza to, że Volvo C40 będzie z czasem rozszerzana dzięki aktualizacjom oprogramowania.

Producenci samochodów ścigają się, aby przejść na modele o zerowej emisji, ponieważ w Europie i Chinach muszą stawić czoła celom dotyczącym emisji CO2, a także zbliżającym się zakazom w niektórych krajach dla pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi.

W zeszłym miesiącu Ford Motor Co. poinformował, że jego samochody Ford w Europie będą w pełni elektryczny do 2030 r., a firma podległa Jaguar Land Rover poinformowała, że ​​jego luksusowa marka Jaguar będzie w pełni elektryczna do 2025 r. 2030.

W listopadzie producent luksusowych samochodów Bentley, należący do niemieckiego Volkswagena, zapowiedział, że do 2030 roku auta Bentleya będą w całości elektryczne.

Elektryfikacja jest kosztowna dla producentów samochodów, a ponieważ pojazdy elektryczne mają mniej ruchomych części, oczekuje się, że zatrudnienie w przemyśle samochodowym spadnie. Elektryfikacja w całej branży wpłynie głównie na fabryki silników (spalinowych) i dostawców samochodów, którzy dostarczają wszystko, od filtrów oleju po wtryskiwacze paliwa i świece zapłonowe.

 

Źródło: volvocars.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

429 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-7/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-7/2023

12 zł Więcej...