Volvo w pełni elektryczne do 2030 [wideo]

dodano: 2021-03-03 22:14
autor: Janusz Sulisz | źródło: Volvo

Volvo C40 elektryczny SUV 360px.jpg Całkiem świadomie i słusznie Volvo założyło, że nastąpi śmierć samochodów benzynowych - dlatego Volvo przejdzie na w pełni elektryczne samochody do 2030 roku. Potwierdzono, że cała gama samochodów Volvo będzie w pełni elektryczna do 2030 roku, dołączając do rosnącej liczby producentów samochodów planujących wycofanie silników na paliwa kopalne do końca tej dekady.

Volvo C40 elektryczny SUV 760px.jpg


- Jestem całkowicie przekonany, że nie będzie klientów, którzy naprawdę chcieliby pozostać przy silniku benzynowym - powiedział dziennikarzom Håkan Samuelsson, dyrektor generalny Volvo, zapytany o przyszły popyt na pojazdy elektryczne.

- Jesteśmy przekonani, że samochód elektryczny jest bardziej atrakcyjny dla klientów.

Szwedzki producent samochodów potwierdził, że 50% jego globalnej sprzedaży do 2025 r. powinny stanowić samochody w pełni elektryczne, a drugą połowę modele hybrydowe.

Należące do Zhejiang Geely Holding Group z siedzibą w Hangzhou, Volvo wprowadzi na rynek w ciągu najbliższych kilku lat nową rodzinę samochodów elektrycznych, z których wszystkie będą sprzedawane wyłącznie w Internecie.

We wtorek 2 marca zaprezentowano pierwszy z tych modeli, Volvo C40 - w pełni elektryczny SUV, który będzie miał początkowy zasięg akumulatora wynoszący około 420 km.


Volvo wprowadzi bezprzewodowe aktualizacje i poprawki do nowych modeli elektrycznych - podejście pierwotnie zapoczątkowane przez producenta samochodów elektrycznych Tesla Inc. Oznacza to, że Volvo C40 będzie z czasem rozszerzana dzięki aktualizacjom oprogramowania.

Producenci samochodów ścigają się, aby przejść na modele o zerowej emisji, ponieważ w Europie i Chinach muszą stawić czoła celom dotyczącym emisji CO2, a także zbliżającym się zakazom w niektórych krajach dla pojazdów napędzanych paliwami kopalnymi.

W zeszłym miesiącu Ford Motor Co. poinformował, że jego samochody Ford w Europie będą w pełni elektryczny do 2030 r., a firma podległa Jaguar Land Rover poinformowała, że ​​jego luksusowa marka Jaguar będzie w pełni elektryczna do 2025 r. 2030.

W listopadzie producent luksusowych samochodów Bentley, należący do niemieckiego Volkswagena, zapowiedział, że do 2030 roku auta Bentleya będą w całości elektryczne.

Elektryfikacja jest kosztowna dla producentów samochodów, a ponieważ pojazdy elektryczne mają mniej ruchomych części, oczekuje się, że zatrudnienie w przemyśle samochodowym spadnie. Elektryfikacja w całej branży wpłynie głównie na fabryki silników (spalinowych) i dostawców samochodów, którzy dostarczają wszystko, od filtrów oleju po wtryskiwacze paliwa i świece zapłonowe.

 

Źródło: volvocars.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament za 2021 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2021 r. z wysyłką...

89 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...