70% aut Volkswagena w Europie do 2030 w pełni elektryczna [wideo]

dodano: 2021-03-07 17:23 | aktualizacja: 2021-03-15 17:45
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Volkswagen

Accelarte Volkswagen VW elektryczny samochód 2021 ralf 360px.jpg Podstawowa marka Volkswagena ma szybko przyspieszyć ze zmianą produkcji pojazdów elektrycznych zamiast spalinowych, bo nie chce pozostać z tyłu na konkurentami - Volvo i Ford ogłosiły elektryfikację swoich aut. W pełni elektryczne Volkswagena będą stanowić ponad 70% całkowitej sprzedaży pojazdów w Europie do 2030 r.

Accelerate Volkswagen VW elektryczny samochód 2021 760px.jpg


Volkswagen chciałby, aby samochody elektryczne stanowiły większość europejskiej sprzedaży swojej podstawowej marki do 2030 r. Niemiecki producent samochodów przyspieszy z przejściem na modele z zasilaniem akumulatorowym.

Oczekuje się, że pojazdy w pełni elektryczne będą stanowić ponad 70% całkowitej sprzedaży pojazdów w Europie do 2030 r., w porównaniu z poprzednim celem wynoszącym tylko 35%, powiedział drugi co do wielkości producent samochodów na świecie, ujawniając strategię ACCELERATE.

- Dzięki Accelerate przyspieszamy naszą drogę do cyfrowej przyszłości - powiedział Ralf Brandstaetter, który kieruje marką Volkswagen i zasiada w zarządzie grupy.

- W nadchodzących latach zmienimy Volkswagena jak nigdy dotąd - dodał, mówiąc, że integracja danych i funkcji oprogramowania w samochodach otworzyłaby nowe źródła przychodów.


Volkswagen, który rzucił wyzwanie Apple, Google i Amazon, planuje również oferować autonomiczne pojazdy i chce samodzielnie rozwijać systemy operacyjne - serce przyszłych samochodów elektrycznych - w celu zarabiania na modelach biznesowych opartych na danych.

Volkswagen przeznaczył około 16 mld euro na inwestycje w przyszłe trendy elektromobilności, hybrydyzacji i cyfryzacji do 2025 roku.

Grupa VW była opóźniona w kwestii elektryfikacji, dopóki nie przyznała się w 2015 roku do oszukiwania w amerykańskich testach emisji diesli i musiała poradzić sobie z nowymi chińskimi kontyngentami na pojazdy elektryczne. Spowodowało to strategiczne przejście na technologię bezemisyjną i samojezdną, która obecnie posiada jeden z najbardziej ambitnych programów w branży.

Producenci samochodów ścigają się również, aby opracować pojazdy elektryczne, aby spełnić bardziej rygorystyczne cele w zakresie emisji CO2 w Europie, a ostatnio Volvo dołączyło do rosnącej liczby producentów samochodów, którzy dążą do stworzenia w pełni elektrycznej gamy do 2030 roku.

Stellantis, produkt fuzji Fiata Chryslera i PSA, planuje udostępnić w Europie w pełni elektryczne lub hybrydowe wersje wszystkich swoich pojazdów do 2025 roku.

W Chinach i Stanach Zjednoczonych Volkswagen spodziewa się, że udział sprzedawanych przez niego w pełni elektrycznych pojazdów wzrośnie do 50% do 2030 r.

Szybsza rozbudowa elektromobilności
Volkswagen planuje ponownie szybko przyspieszyć globalną e-kampanię: do 2030 roku marka zwiększy udział dostaw w pełni elektrycznych w Europie do ponad 70 proc. - podwoi to wcześniejszy planowany cel wynoszący 35 procent. W Stanach Zjednoczonych i Chinach marka dąży do udziału pojazdów elektrycznych w ponad 50 proc. w tym samym okresie. Aby to osiągnąć, Volkswagen będzie co roku wprowadzał co najmniej jeden nowy model BEV. ID.4 GTX napędem na wszystkie koła wystartuje w pierwszej połowie 2021 roku, a sportowy ID.5  w drugiej połowie roku. Jesienią pojawi się ID.6 X / CROZZ , 7-osobowy elektryczny SUV na rynek chiński. Plany dotyczące samochodu elektrycznego pod ID.3  przesuwają się o 2 lata do 2025 roku.
Źródło: volkswagen-newsroom.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...