15.03 oddano do użytku nowego satelitę Express 80

dodano: 2021-03-18 17:26
autor: RO | źródło: cableman.ru

express 80 am22 proton 80E 360px.jpg 15 marca 2021 r. satelita telekomunikacyjny Express 80 został oddany do użytku w ramach konstelacji orbitalnej Kosmiczeskaja Swiaz (RSCC) na pozycji orbitalnej 80°E. Trwające wiele miesięcy próby techniczne po wyniesieniu zostały przeprowadzone w pełnym wymiarze i zakończyły się wynikiem pozytywnym, poinformowało centrum prasowe RSCC.

satelita Express 80 Dubna anteny RSCC 760px.jpg


Orbitalne umieszczenie satelity Express 80 na pozycji 80°E nad samym centrum Rosji pozwala świadczyć nowoczesne i niezawodne usługi łączności i nadawcze dla użytkowników praktycznie w każdym miejscu naszego kraju. Po wyniesieniu nowego satelity, oferujemy na rynku zasadniczo nowe produkty, na które obecnie jest największy popyt: pakietowa transmisja cyfrowa, dostęp do Internetu w transporcie lotniczym i morskim, edukacja na odległość i telemedycyna

- powiedział pełniący obowiązki dyrektora generalnego RSCC, Jurij Prochorow.


Express 80 wyniesiono na orbitę geostacjonarną 31 lipca 2020 roku z kosmodromu Bajkonur. Satelita został wyprodukowany przez wiodące rosyjskie przedsiębiorstwo przemysłu rakietowego i kosmicznego Informacionnyje Sputnikowyje Sistemy (ISS) im. Reszetniewa wraz z europejską firmą Thales Alenia Space. Czas "życia" na orbicie oszacowano na 15 lat.

Pozycja 80°E jest bardzo nieszczęśliwa dla stabilnej pracy satelitów. Już w 2014 r. pisano o jej klątwie i w kolejnych latach były nadal problemy z satelitami. Czy Express 80 zakończy tę złą passę?

Źródło: cableman.ru
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

379 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 GIP Box Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki GIP dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...