Wywiad z Billem Gatesem na wyborcza.pl i w TVN24

dodano: 2021-03-25 23:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: Agora

TVN24 GO Jakie znaczenie w uniknięciu katastrofy klimatycznej ma energia jądrowa i co mogą zrobić w tej kwestii politycy największych państw? Jakie będą skutki pandemii Covid-19 na świecie? Między innymi o tym rozmawiali Bill Gates z Dorotą Wysocką-Schnepf z dziennika „Gazeta Wyborcza” i Piotrem Kraśką z telewizji TVN24. Wywiad wideo z założycielem firmy Microsoft można obejrzeć od czwartku, 25 marca br. w serwisach wyborcza.pl i TVN24 GO. Rozmowa towarzyszy premierze książki Billa Gatesa „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy” - ukazała się ona we wtorek, 16 lutego br. nakładem Wydawnictwa Agora.

„Gazeta Wyborcza”


- Nie widzę problemu w tym, że ludzie mnie atakują, bo potrzebujemy otwartego dialogu, potrzebujemy wolnej prasy i głosów mówiących: halo, czy może jest inny sposób na rozwiązanie tego problemu? Więc nie boję się, że ktoś mnie urazi, gdy wkroczę w publiczną dyskusję na ten temat

- mówi w wywiadzie Bill Gates, zapytany o to, czy obawia się obwiniania go za katastrofę klimatyczną tak, jak obwiniano go za pandemię Covid-19.   


W rozmowie z Dorotą Wysocką-Schnepf z „Gazety Wyborczej” i Piotrem Kraśką z TVN24 Bill Gates opowiada także m.in. o konieczności redukcji emisji gazów cieplarnianych do zera, znaczeniu energii jądrowej i biopaliw w tym procesie, nieuchronności globalnych zmian w przemyśle, roli polityków i państw wysoko rozwiniętych w ocaleniu świata przed katastrofą klimatyczną. W wywiadzie pojawią się również wątki związane z energetyczną i ekologiczną sytuacją Polski, m. in. wycinką lasów oraz zanieczyszczeniem powietrza. Bill Gates odnosi się także do problemów, jakie na świecie wywołała pandemia Covid-19 i jej dalszych spodziewanych skutków.

Premiera tej rozmowy wideo w serwisie wyborcza.pl miała miejsce w czwartek, 25 marca br. o godzinie 7:00. Dla prenumeratorów cyfrowego wydania „Gazety Wyborczej” udostępniona zostanie również tekstowa wersja wywiadu, a wraz z nią kod rabatowy na zakup książki i e-booka „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy” za połowę ceny. 

Wywiad powstał przy okazji polskiej oraz światowej premiery książki autorstwa Billa Gatesa. W naszym kraju ukazała się ona we wtorek, 16 lutego br. w tłumaczeniu Michała Rogalskiego nakładem Wydawnictwa Agora. Jak czytamy w opisie, „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy” to owoc dziesięciu lat badań nad przyczynami i skutkami zmian klimatycznych. Z pomocą ekspertów z dziedziny fizyki, chemii, biologii, inżynierii, nauk politycznych i finansów Bill Gates opracował plan działań, jakie należy podjąć, aby powstrzymać kataklizm, który zagraża przyszłości ludzkiego życia na Ziemi.  

- Założyciel firmy Microsoft przedstawia konkretny i praktyczny plan działania, wskazuje obszary, w których technologia już dziś pomaga ograniczać emisję gazów, wyjaśnia, jak znane dziś technologie mogą być bardziej efektywne i gdzie niezbędne są nowe rozwiązania oraz kto już pracuje nad koniecznymi innowacjami. Proponuje strategie dla państw, ale i sposoby, w jakie obywatele mogą rozliczać rządy, pracodawców i siebie samych z postępów w tym projekcie kluczowym dla ratowania planety - czytamy w komunikacie.   

Wywiad został zrealizowany przez partnerów medialnych wyborcza.pl oraz TVN24 GO przy współpracy Wydawnictwa Agora.
 
Okładka książki Billa Gatesa „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy”, foto: Agora
Okładka książki Billa Gatesa „Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy”, foto: Agora


„Wywiad z Billem Gatesem” - emisja na wyborcza.pl i w TVN24 GO.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

549 zł Więcej...