Na Łotwie ruszyła platforma a la carte [wideo]

dodano: 2021-04-01 19:39 | aktualizacja: 2021-04-01 23:13
autor: RO | źródło: mediasat.info/tet.lv

Tet+ 31 marca br. łotewska firma telekomunikacyjna Tet uruchomiła platformę Tet+. która świadczy usługi na zasadzie à la carte. Użytkownicy nowej oferty streamingowej mają możliwość wyboru i komponowania kanałów według własnego uznania. Według nadawcy, jest to wyjątkowa oferta dla krajów bałtyckich i jedna z pierwszych tego typu ofert na świecie.

Tet+


Platforma Tet+ będzie stopniowo zastępować dotychczasową usługę Shortcut, a jej użytkownicy będą mogli wybierać spośród około 70 kanałów telewizyjnych, a także uzyskać dostęp do strumieniowej bazy danych z ofertą ponad 13 tys. filmów i seriali, w tym premier.

Firma Tet zwraca uwagę, że łotewskie społeczeństwo zmienia się w przyśpieszonym tempie, co potwierdzają zmiany w konsumpcji programów telewizyjnych i wideo. Według jej statystyk, jedna trzecia internautów oglądała treści wideo w ubiegłym roku o 9% więcej niż w 2019 roku. Ponadto prawie jedna trzecia Łotyszy chce tworzyć własne listy kanałów i deklaruje gotowość do płacenia za to dodatkowych pieniędzy.

Tet otwiera przed widzami technologie przyszłości - telewizję interaktywną, internet optyczny czy taryfy na energię elektryczną, uzależnione od cen giełdowych. Rozrywkowa platforma Tet+ stanie się doskonałym uzupełnieniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych i wzmocni pozycję firmy w branży usług telewizyjnych. Nowoczesna telewizja, start-up, superszybki Internet o prędkości 10 Gb/s staną się nową podstawą pomyślnego rozwoju firmy w przyszłości

- komentuje prezes zarządu Tet, Uldis Tatarčuks.


Jak działa platforma Tet+?
Widz, zamawiając mały abonament (9,99 euro miesięcznie), ma do dyspozycji 80 punktów. Posiadacz dużego abonamentu (14,99 euro) ma 120 punktów. Każdy z kanałów posiada określoną wartość wyrażoną w punktach - od 1 do 5. Użytkownik w granicach posiadanych punktów może tworzyć własne kombinacje, wybierając z ponad 70 kanałów, a także wykorzystać abonament na oglądanie treści przesyłane strumieniowo w dowolnym momencie (filmy, seriale bez przerw reklamowych). Ponadto właściciel abonamentu może zmieniać kanały nieograniczoną liczbę razy. Platforma Tet+ działa na dowolnym urządzeniu podłączonym do Internetu - na laptopie, tablecie, smartfonie czy Smart TV.

Tet (wcześniej Lattelekom) to łotewski dostawca usług internetowych, telekomunikacyjnych, technologicznych i rozrywkowych. Od 2017 roku firma jest również dostawcą energii elektrycznej. 51% jej akcji należy do łotewskiego rządu, a pozostałe 49% do skandynawskiej Telia Company. Z kolei Tet posiada 23% udziałów w łotewskiej telefonii komórkowej LMT.


Źródło: www.tet.lv
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

459 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...