Koniec SUV-ów: przyjdzie moda na małe samochody elektryczne

dodano: 2021-04-09 21:48
autor: Janina Klepacka | źródło: Kelley Blue Book/CNN

Nobe GT100 no parking samochod elektryczny 360px.jpg W Polsce - i nie tylko - jest moda na nieco podwyższone SUV-y, zarówno z klasycznym napędem, ale także hybrydy i elektryczne. Ale należy już teraz zapomnieć o tej modzie, bo idzie nowa - należy zapomnieć o SUV-ach. Większość producentów samochodów uważa, że wkrótce najmodniejsze będą małe, zgrabne samochody elektryczne, którymi będzie można wszędzie zaparkować. To będzie wymóg miast - brak miejsc parkingowych i różne ekologiczne ograniczenia dla diesli i benzyniaków.

Electra Meccanica SOLO samochod elektryczny 760px.jpg


Amerykanie i wiele innych nacji od dawna kocha się w dużych SUV-ach, które mogą przewozić więcej ludzi i rzeczy, niż zwykle potrzebują, i jechać znacznie dalej niż potrzeba, czyli taki przerost formy nad treścią. Ale teraz powstaje coraz więcej startupów, które zakładają, że mogą sprzedawać kupującym samochody, które zaoferują dokładnie odwrotne zastosowanie.
 
Start-upy preferują maleńkie i lekkie samochody elektryczne, które mogą przewozić tylko 1-2 osoby i, w wielu przypadkach, pokonują stosunkowo krótkie odległości na jednym ładowaniu.
 
Niewątpliwie to pewien pomysł przełamujący trendy, który został już przetestowany - i nie powiódł się - ale to było... kiedyś tam - wcześniej. Ale teraz coś się zmieniło dzięki lepszej technologii, dającej zasięg małych „elektryków" przekraczający 150 km z dużo mniejszymi, a więc tańszymi bateriami. I co najważniejsze klienci zauważają te nowe trendy. Choć w Polsce na razie jest tendencja to kupowania starych „złomów" oby taniej, a że kopci i ma 100 tys. km więcej niż wskazują na to dokumenty to już nieważne. Musi się zmienić sposób myślenia na ekologiczny, bo na razie nadal to poziom małomiasteczkowego przekonania, że najważniejszy jest węgiel i ropa.
 

 
Jedną z przeszkód może być nadal cena.
Producenci samochodów próbują zwrócić uwagę konsumentów, aby w końcu zauważyli małe rozmiary ich aut i ich urocze projekty jako korzyść, za które warto zapłacić prawie tyle samo, jak za większy samochód. Czasami to działa, choćby jak w przypadku Mini Coopera, ale to wyjątkowo trudna sztuczka marketingowa do wykonania.
 
Kupujący samochód ma prosty sposób oszacowania faktycznej wartości samochodu: „płacę więcej, więc oczekuję, że dostanę więcej".
 
Małe samochody elektryczne, które oferują start-upy to m.in.: Microlino, Nobe GT100ElectraMeccanica Solo.


Źródło: cnn.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...