Kanał liniowy na żywo z bibliotek VOD - czy to możliwe?

dodano: 2021-04-19 17:51 | aktualizacja: 2021-04-20 10:46
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Unified Streaming

Unified Remix VOD2Live 360px.jpg To może być niewątpliwy przełom OTT dla ujednoliconego przesyłania strumieniowego. Firma Unified Streaming z siedzibą w Amsterdamie, zajmująca się technologią dostarczania wideo, uruchomiła interesujące rozwiązanie, które umożliwia dostawcom OTT tworzenie kanałów na żywo z bibliotek VOD. Rozwiązanie to jest znane jako Unified Remix VOD2Live, jest oparte na technologii listy odtwarzania Unified Remix tej firmy.

VOD2Live Unified Streaming 760px.jpg


Jednym z dostawców OTT korzystających z Unified Remix VOD2Live w wersji beta jest francuski agregator OTT Alchimie, którego partnerami są m.in. Arte, France TV i ZDF Enterprises. Alchimie korzysta z Remix VOD2Live, aby dalej wykorzystywać katalog VOD jednego ze swoich klientów i dodawać nowe możliwości reklamowe.

Komentując rozwój, Simon Westbroek, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży w Unified Streaming, powiedział:

- Przekształcając VOD w transmisję na żywo, Remix VOD2Live wyznacza nowy standard dla transmitowanych strumieniowo kanałów na żywo, co jest korzystne zarówno dla widza, jak i dostawca transmisji strumieniowych. Udostępniamy widzom ich ulubione treści w preferowanym przez nich formacie, jednocześnie zwiększając możliwości reklamowe dostawcy. Co więcej, zmniejszamy koszty wprowadzenia na rynek, pomijając tworzenie pełnej sieci nadawczej.


Alchimie jest jednym z pierwszych dostawców OTT we Francji , używających Remix VOD2Live w wersji beta.

Według CTO firmy Alchimie Davida Amiotu:

 - Filozofia Alchimie opiera się na zapewnianiu widzom lepszych wrażeń z treści - czy to poprzez wyselekcjonowane treści, czy też poprzez metody monetyzacji, które odpowiadają ich oczekiwaniom.

- Remix VOD2Live oferuje wydajne narzędzie do dynamicznego dostarczania praktycznie nieograniczonej liczby kanałów liniowych do właściwych odbiorców z linearnym doświadczeniem reklamowym.


Źródło: unified-streaming.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

549 zł Więcej...