Decyzja o rozpoczęciu budowy instalacji zapadła w 2020 r.
Przygotowania do inwestycji i prace nad nią trwały od początku bieżącego roku. Zainstalowane panele fotowoltaiczne pozwolą na redukcję emisji CO
2 na poziomie ponad 24 ton rocznie.
Od 2023 roku wszystkie centra danych WP będą zeroemisyjne, ich działanie będzie neutralne dla klimatu. Proces przełączania na zieloną energię wpierają akcje redakcyjne i marketingowe, które zachęcają użytkowników do zmiany codziennych nawyków.
W 2020 r. Wirtualna Polska rozpoczęła kilkuetapowy proces przechodzenia na zieloną energię.
Od tamtego czasu spółka kupuje energię elektryczną wyłącznie z gwarancjami pochodzenia ze źródeł odnawialnych. Na stronie WP działa licznik, który pokazuje, o ile dzięki wprowadzonym zmianom spadła emisja CO
2 do atmosfery, w porównaniu do 2020 roku. Dodatkowo, użytkownicy WP oraz ponad 20 serwisów należących do Wirtualnej Polski, mogą włączyć tzw. tryb ciemny. Pozwala on m.in. na oszczędność energii w urządzeniach wykorzystujących ekrany typu OLED, na przykład w telefonach komórkowych.
Wirtualna Polska to holding technologiczny, prowadzi działalność mediową, reklamową oraz e-commerce. Zgodnie z badaniem Mediapanel, w marcu 2021 roku z produktów internetowych WP korzystało 21,9 mln Polaków.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.