Mały silnik wodorowy zamiast silników na benzynę lub gaz

dodano: 2021-05-23 12:30 | aktualizacja: 2021-05-23 13:09
autor: Jan Borejko | źródło: Aquarius Engines

Aquarius Energy silnik wodorowy wodór 360px.jpg Izraelska firma Aquarius Engines zaprezentowała swój najnowszy wynalazek - mały silnik wodorowy. Inżynierowie z Izraela mają nadzieję, że nowość zastąpi generatory silników gazowych i wodorowe ogniwa paliwowe w przyszłych zelektryfikowanych pojazdach. Firma Aquarius Engines, założona w 2014 roku przez Shaula Yakobiego, dyrektora technicznego i wynalazcę, Ariela Gorfunga, dyrektora generalnego oraz Gala Fridmana, dyrektora ds. marketingu, chwali się, że zaprojektowała, opracowała i zbudowała „rewolucyjny” silnik do obsługi pojazdów silnikowych.

Aquarius Energy silnik wodorowy wodór 760px.jpg


Banalnie prosty w konstrukcji silnik waży zaledwie 10 kg  - wykorzystuje pojedynczy ruchomy tłok do generowania mocy. Co ciekawe oprócz silników dla pojazdów Aquarius opracowuje silnik, który będzie mógł być używany jako samodzielny mikrogenerator na wodór.

Silnik Aquarius ma tylko jeden centralny cylinder, w którym tłok porusza się między dwiema głowicami silnika. W poprzednich wersjach Aquarius korzystał z tradycyjnych paliw kopalnych, ale teraz konstruktorzy zwrócili uwagę na wodór jako najczystsze paliwo.

Izraelska firma twierdzi, że austriacka firma inżynieryjna AVL-Schrick niedawno zakończyła testy prototypów tego silnika. Wyniki eksperymentu w Austriii potwierdziły, że zmodyfikowana wersja silnika Aquarius może pracować wyłącznie na wodorze.

Silnik Aquarius jest nie tylko mały, lekki i łatwy w transporcie, ale także bardzo prosty. Nie wymaga regularnej konserwacji. Silnik Aquarius składa się tylko z 20 części, z których porusza się tylko jeden tłok. Najciekawsze jest to, że do smarowania nie jest potrzebny żaden olej.

Warto obejrzeć film.Potencjał stosowania czystszego, palnego wodoru jako paliwa zwiększa atrakcyjność nowego silnika, zwłaszcza na rynkach krajów, które już chcą ograniczyć emisje.

Izraelska firma niedawno nawiązała strategiczne partnerstwo z japońskimi korporacjami zajmującymi się częściami samochodowymi TPR i Musashi Seimitsu Industry Co. Ltd. 

Technologia Aquarius Engines ma obecnie około 24 patentów zarejestrowanych na całym świecie. Aquarius Engines zajmuje się produkcją i rozwojem ośrodki w Izraelu, Niemczech i w Polsce

 

Źródło: bloomberg.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Technologia wodorowa
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 48mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 48mm

89 zł Więcej...