RTL przedstawia nowe logo

dodano: 2021-06-14 19:43
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de/horizont.net/dwdl.de

RTL Mediengruppe RTL i jej spółka macierzysta RTL Group prezentują nowe logo firmy - bardziej indywidualne, szczuplejsze i obejmujące wiele dziedzin na rynku. Nowa tożsamość wizualna powinna poprowadzić w przyszłość najsłynniejszą europejską markę medialną.

RTL


Kompleksowa renowacja ma na celu umocnienie RTL jako wiodącej marki rozrywkowej w Niemczech i Europie.

Proces powinien przebiegać na wszystkich platformach cyfrowych, dlatego ważne jest skupienie uwagi na wspólnej marce RTL, która łączy w sobie charyzmę i ma oznaczać pozytywną rozrywkę, niezależne dziennikarstwo oraz inspirację, energię i postawę.

W ramach transformacji Mediengruppe RTL Deutschland od września 2021 roku będzie działać pod nazwą RTL Deutschland. Usługa streamingowa TV Now zmieni się w RTL+ późną jesienią. Także linearny kanał RTLplus zyska niebawem nową. Ponadto RTL Deutschland nadal będzie skupiać marki VOX, N-TV i Nitro, które pozostaną członkami wiodącej rodziny.

Przypuszczalnie na początku nowego sezonu telewizyjnego (jesień 2021 - red.) kanał RTL otrzyma nowe logo. Będzie to prawdopodobnie największa zmiana projektowa dla widzów od czasu przejścia z RTL Plus na RTL na początku lat 90-tych.

Nowa tożsamość marki RTL była prezentowana 14 czerwca br. pracownikom, reklamodawcom, partnerom i dziennikarzom podczas Screenforce Days, największej corocznej imprezy telewizyjnej w Niemczech.

Źródło: digitalfernsehen.de
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 5-6/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 5-6/2022

12 zł Więcej...