Szef Orion nie wierzy w przyszłość telewizji satelitarnej

dodano: 2021-06-20 17:33 | aktualizacja: 2021-06-20 18:37
autor: RO | źródło: obob.tv

Telekarta Kirił Machnowskij, szef rosyjskiego operatora satelitarnego Orion, świadczącego usługi DTH pod marką Telekarta i dawniej znanego jako Orion Express, nie wierzy w perspektywę bezpośredniej telewizji satelitarnej. Taki wniosek można wyciągnąć z jego wywiadu dla agencji informacyjnej TelecomDaily.

orion_logo_760px.jpg


Przez ostatnie 2-3 lata bazy abonenckie operatorów nie zmieniły się znacząco. Dostępność naziemnej telewizji cyfrowej niewątpliwie wpłynęła na działalność operatorów satelitarnych. Na tle niskiego ARPU pozyskiwanie nowych klientów wymaga coraz większych inwestycji, co nie jest uzasadnione ekonomicznie.

Czy można wierzyć w przyszłość telewizji satelitarnej?
W dużych miastach o wysokiej penetracji Internetu następuje spadek udziału telewizji satelitarnej, ponieważ ludzie wybierają usługi interaktywne. W odległych regionach sytuacja pozostaje stabilna. Szef Oriona wierzy, że na wielu terytoriach ogromnego kraju, jakim jest Rosja, satelita pozostanie popularnym i ekonomicznie opłacalnym źródłem sygnału jeszcze przez długi czas.

Ponadto Kirił Machnowskij rozważa perspektywy bezpośredniej telewizji satelitarnej, podobnie jak perspektywy radia przewodowego (tzw. radiotoczki), które są nadal poszukiwane i będą poszukiwane jeszcze przez długi czas. Choć w tym samym wywiadzie zastrzega, że telewizja satelitarna jako technologia może się jeszcze rozwijać.

Wydaje się, że pod jego przewodnictwem Orion traci pozycję bezpośredniego operatora satelitarnego, skupiającego się na usługach dla kanałów telewizyjnych (przekazanie sygnału ze stacji naziemnej na satelitę, dystrybucja).

Choć może to zabrzmieć dziwnie, telewizja satelitarna okazała się jednym z niewielu sektorów rosyjskiej gospodarki, w której czuła się wystarczająco pewnie, pomimo darmowej, naziemnej telewizji cyfrowej, pandemii i konkurencji, zarówno w branży DTH, jak i ze strony serwisów internetowych i innych.

Orion świadczy usługi telekomunikacyjne z satelitów Horizons 2/Intelsat 15 (85,2°E) i Express AM5 (140°E). Obok usług dosyłu dla nadawców, dostępna jest platforma DTH Telekarta.

Źródło: obob.tv
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Analizy rynkowe
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...