CDA uruchomi usługę transmisji telewizji

dodano: 2021-06-30 05:48
autor: Łukasz Knapik | źródło: CDA

CDA Premium CDA uruchomi usługę transmisji telewizji w modelu OTT. Spółka uzyskała w kwietniu br. wpis do „Rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych” Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) oraz zawarła stosowne umowy z poszczególnymi stacjami i dostawcami (Nasza Wizja, SGT, BBC Studios Distribution Ltd., A+E Networks UK, Kino Polska TV czy Telewizja Polsat). Nowa usługa o nazwie CDA TV wraz z planami taryfowymi ma zostać zaprezentowana i uruchomiona w te wakacje.

CDA Premium


Spółka CDA - właściciel usługi CDA Premium, platformy z filmami na życzenie, oraz serwisu cda.pl - zawarła z kilkudziesięcioma podmiotami umowy licencyjne na dystrybucję sygnału telewizyjnego w modelu OTT (telewizja linearna w technologii Over-The-Top). Wśród partnerów są między innymi tacy nadawcy jak BBC Studios Distribution Ltd., A+E Networks UK, Kino Polska TV (SPI International B.V.), Telewizja Polsat (Cyfrowy Polsat) i inni.

Usługa dostępu do telewizji będzie nosiła nazwę CDA TV. Jak czytamy w komunikacie, szczegółowe plany, dostępne w nich stacje oraz ceny zostaną zaprezentowane w momencie uruchomienia usługi, co nastąpi jeszcze w trakcie tych wakacji. Usługa CDA TV będzie dostępna w modelu subskrypcyjnym, tak jak i CDA Premium. Dzięki temu widzowie zyskają możliwość korzystania z telewizji bez konieczności wiązania się długoterminowymi umowami.

- CDA TV to naturalne rozszerzenie naszej dotychczasowej oferty. Rosnąca popularność VOD jest niezaprzeczalna, ale przywiązanie sporej części widzów do tradycyjnej telewizji nadal jest równie silna. Nasza propozycja pogodzi różne oczekiwania odbiorców i da im możliwość łatwego korzystania w jednym miejscu zarówno z bogatej biblioteki filmów na żądanie jaką jest CDA Premium, jak i wielu różnych kanałów telewizyjnych oferowanych przez CDA TV. A dodatkowym atutem będzie elastyczny i łatwy do zarządzania model subskrypcyjny, z którego w każdej chwili można zrezygnować

- mówi Wolfgang Laskowski, rzecznik prasowy CDA.


W kwietniu br. spółka CDA podpisała umowę ze spółką SGT (Vectra), która zapewnia CDA dostęp do systemu dystrybucji sygnału telewizyjnego oraz integrację z infrastrukturą niezbędną do świadczenia usług dostępu do telewizji, a w maju br. nawiązała współpracę z fundacją Nasza Wizja. Również w kwietniu spółka CDA została wpisana przez Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) do „Rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych”.

Nowa usługa CDA TV dostępna będzie na stronie cda.pl/tv oraz poprzez aplikację CDA dedykowaną dla urządzeń mobilnych oraz Smart TV.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...