Humanoidalny robot Tesla Bot w 2022 [wideo]

dodano: 2021-08-21 21:36 | aktualizacja: 2021-08-21 22:03
autor: Jacek Feliks | źródło: Tesla

Tesla Bot Robot 2021 360px.jpg Tesla ogłosiła, że pracuje nad prototypem humanoidalnego robota, który będzie robił dla nas nudne rzeczy. Sam Elon Musk ogłosił, że wkrótce pokaże humanoidalnego robota Tesla Bot - premiera w 2022 roku. Robot humanoidalny będzie wykonywał pracę w oparciu o sieci neuronowe oraz nowy superkomputer Dojo. Sam projekt jest oparty na podobnych chipach i czujnikach, które można znaleźć w samojezdnych pojazdach elektrycznych Tesli.

Tesla Bot Robot 2021 760px.jpg


Elon Musk powiedział podczas przemówienia podczas Day of Artificial Intelligence (Dnia Sztucznej Inteligencji), że Tesla opracowuje humanoidalnego robota Tesla Bot: jego prototyp ma zostać wydany w 2022 roku.

Wysokość robota Tesla Bot wyniesie około 173 cm, waga 57 kg, a będzie poruszał się z prędkością 8 km/h.

- Tesla jest zapewne największą na świeci firmą związaną z robotyką, ponieważ nasze samochody są jak półinteligentne roboty na kołach.
- powiedział Elon Musk, szef Tesli

Elon Musk zauważył, że do głównych zadań robota będą należeć... „nudne” rzeczy, którymi człowiek zwykle nie jest zainteresowany, na przykład chodzenie do sklepu spożywczego. Można by pomyśleć, że w niektórych krajach (Polska?) chodzenie do sklepu to wręcz sport lub nawet choroba (zakupoholicy).

Prototyp Tesli Bot zostanie zmontowany z lekkich materiałów. 
Zamiast twarzy robot będzie wyposażony w monitor, na którym będą wyświetlane przydatne informacje. Dzięki około 40 mechanizmom napędowym robot będzie poruszał się z prędkością około 8 km/h i będzie w stanie podnosić przedmioty o wadze do 20 kg.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 grafit

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

479 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

169 zł Więcej...