Humanoidalny robot Tesla Bot w 2022 [wideo]

dodano: 2021-08-21 21:36 | aktualizacja: 2021-08-21 22:03
autor: Jacek Feliks | źródło: Tesla

Tesla Bot Robot 2021 360px.jpg Tesla ogłosiła, że pracuje nad prototypem humanoidalnego robota, który będzie robił dla nas nudne rzeczy. Sam Elon Musk ogłosił, że wkrótce pokaże humanoidalnego robota Tesla Bot - premiera w 2022 roku. Robot humanoidalny będzie wykonywał pracę w oparciu o sieci neuronowe oraz nowy superkomputer Dojo. Sam projekt jest oparty na podobnych chipach i czujnikach, które można znaleźć w samojezdnych pojazdach elektrycznych Tesli.

Tesla Bot Robot 2021 760px.jpg


Elon Musk powiedział podczas przemówienia podczas Day of Artificial Intelligence (Dnia Sztucznej Inteligencji), że Tesla opracowuje humanoidalnego robota Tesla Bot: jego prototyp ma zostać wydany w 2022 roku.

Wysokość robota Tesla Bot wyniesie około 173 cm, waga 57 kg, a będzie poruszał się z prędkością 8 km/h.

- Tesla jest zapewne największą na świeci firmą związaną z robotyką, ponieważ nasze samochody są jak półinteligentne roboty na kołach.
- powiedział Elon Musk, szef Tesli

Elon Musk zauważył, że do głównych zadań robota będą należeć... „nudne” rzeczy, którymi człowiek zwykle nie jest zainteresowany, na przykład chodzenie do sklepu spożywczego. Można by pomyśleć, że w niektórych krajach (Polska?) chodzenie do sklepu to wręcz sport lub nawet choroba (zakupoholicy).

Prototyp Tesli Bot zostanie zmontowany z lekkich materiałów. 
Zamiast twarzy robot będzie wyposażony w monitor, na którym będą wyświetlane przydatne informacje. Dzięki około 40 mechanizmom napędowym robot będzie poruszał się z prędkością około 8 km/h i będzie w stanie podnosić przedmioty o wadze do 20 kg.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

719 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

179 zł Więcej...