Duże zmiany w RTL [wideo]

dodano: 2021-09-15 16:18
autor: Anita Kaźmierska | źródło: RTL/satkurier.pl

RTL nowe logo 15.09.2021 Niemiecka grupa mediowa Mediengruppe RTL Deutschland wprowadza we wrześniu br. duże zmiany wizerunkowe. Po pierwsze usuwa ze swojej nazwy człon Mediengruppe. Po drugie prezentuje nowe logo i oprawę antenową dla RTL Television i trzech innych kanałów. Po trzecie zmienia nazwę stacji telewizyjnej RTLplus na RTLup. Ponadto RTL.com staje się nową internetową bramą do świata rozrywki RTL, a od 3 listopada br. TVNOW przejdzie rebranding na RTL+.

RTL nowe logo 15.09.2021


- RTL rośnie, zmienia się nasza koncepcja programowa, oferujemy rozrywkę na wszystkich kanałach. Teraz chcemy jeszcze bardziej ułatwić naszym odbiorcom poruszanie się po treściach. Jasne i zdecydowane zarządzanie marką to podstawa. Tam, gdzie było RTL, teraz jest to również RTL. Jednocześnie modernizujemy nasz wizerunek. Nowy design jest nowoczesny i optymistyczny. Doskonale pasuje do treści, jakie oferujemy. Chcemy inspirować i informować ludzi dobrą rozrywką i niezależnym dziennikarstwem. To sprawia, że ​​RTL jest wiodącą marką rozrywkową. Rozwijamy również nasze odnoszące sukcesy marki VOX, ntv i NITRO - powiedział Stephan Schäfer, Co-CEO RTL Deutschland.

Od 15 września br. RTL Television oraz kanały płatnej telewizji RTL Crime, RTL Passion i RTL Living zaprezentowały się widzom w nowej, jednolitej oprawie antenowej. Jednocześnie RTLplus zmienił nazwę na RTLup. Wszystkie te marki zyskały nowe logo - w różnych wersjach kolorystycznych.Kolejnym centralnym elementem wieloplatformowego uproszczenia architektury marki jest nowy cyfrowy hub: pod adresem RTL.com firma łączy wszystkie oferty w ramach jednej domeny. Wspomniany hub jest bramą do świata rozrywki RTL i oferuje użytkownikom pełną gamę treści, w tym transmisje strumieniowe. Ważną częścią cyfrowego hubu jest RTL News (RTL.com/news).

Dodatkowo usługa streamingowa TVNOW z ponad 2 mln subskrybentów zyska od 3 listopada br. nową nazwę RTL+ i będzie stopniowo rozszerzana o nowe treści i funkcje.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...