KRRiT przyznała koncesję dla stacji TVN24 [akt.]

dodano: 2021-09-22 19:20 | aktualizacja: 2021-09-23 00:24
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVN24

TVN24 odbicie logo 360px.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w końcu przedłużyła koncesję dla stacji TVN24. Poinformowała o tym w środę wieczorem rzecznika KRRiT -  Teresa Brykczyńska. Stacja TVN24 czekała na to przedłużenie koncesji ponad półtora roku. Koncesja przyznana: 4 głosy za, 1 przeciw. 

Koncesja TVN24 ustawa anty TVN 760px.jpg


Wniosek o przedłużenie koncesji trafił do KRRiT w lutym 2020 roku.
W środę 22 września ponownie zebrała się KRRiT. Posiedzenie rozpoczęło się po godz. 11:00. Po godz. 19:00 w Faktach TVN podano, że Teresa Brykczyńska, rzeczniczka KRRiT, poinformowała, że Rada ostatecznie zakończyła postępowanie w sprawie rekoncesji dla TVN24. 

I tak wcześniej TVN24 uzyskała już holenderską koncesję na nadawanie, więc mogła nadawać. Koncesja polska była de facto niepotrzebna. Sprawa koncesji w Polsce mogła jednak grozić postępowaniem przed sądami w Unii Europejskiej za niewydanie żadnej decyzji. To tym bardziej by ośmieszyło samą KRRiT i polityczne rządy w Polsce. Podobno to nie koniec kłopotów w tej sprawie w związku z tzw. lex TVN. Będzie prowadzone odrębne postępowanie wobec Grupy Discovery, a chodzi o naziemne kanały TVN.

Komunikat TVN Grupa Discovery:
 

TVN Grupa Discovery zawsze spełniała wszystkie wymogi określone w ustawie o radiofonii i telewizji. Uchwała KRRiT ws. koncesji dla TVN24 jednoznacznie pokazuje, że nie było żadnego uzasadnienia dla jej odwlekania przez 19 miesięcy.
 
Jednocześnie KRRiT przyjęła drugą uchwałę, której celem jest wprowadzenie w życie zapisów ustawy lex TVN, jednak z pominięciem procesu legislacyjnego oraz z obejściem zapowiadanego przez Prezydenta RP weta. Ta uchwała, podobnie jak lex TVN, zmusza Discovery do ograniczenia działalności w Polsce i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla rządów prawa i wolności mediów oraz wywołuje niepokój wśród inwestorów zagranicznych w Polsce. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...