Nowość: Fotowoltaiczny podgrzewacz wody

dodano: 2021-10-09 00:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: Fothermo System AG

Niemcy Fotowoltaiczny podgrzewacz wody fothermo 360px Niemiecka firma Fothermo System AG zaprojektowała fotowoltaiczny podgrzewacz wody, nazywany też jako kocioł fotowoltaiczny, który ma oferować niedrogie i niezależne źródło ciepłej wody, z możliwymi zastosowaniami od przyczep kempingowych po domki i prysznice na działkach, a nawet małe domy dla 1 - 2 osób. System jest uważany za konkurencyjny pod względem kosztów, ponieważ nie jest wymagany ani falownik, ani akumulator

Niemcy Fotowoltaiczny podgrzewacz wody fothermo 760px


Firma Fothermo System AG oferuje 3 różne modele kotła fotowoltaicznego w 3 różnych modelach – o pojemnościach 10, 30 i 80 litrów. Maksymalna moc grzewcza to 550 W, a waga kotła od 7,2 kg do 25 kg. Jego koszt wynosi od 350 do 499 euro, w zależności od rozmiaru.

System może być wdrażany przez samych użytkowników, bez konieczności wzywania przeszkolonych instalatorów. Według producenta, dzięki połączeniom typu „plug-and-play” instalację można przeprowadzić intuicyjnie i w zaledwie kilku prostych krokach. Moduły słoneczne można podłączyć do kotła za pomocą wtyczek stykowych MC4, a proces ogrzewania rozpoczyna się natychmiast.

W cenę nie są wliczone panel fotowoltaiczne, ponieważ sprzedaż kotła fotowoltaicznego odbywa się głównie w obszarze B2B, gdzie klienci mogą zakupić własne panele PV - zaleca sią od 1 panela 325W do 3 paneli 325W, w zależności od wersji kotła.

Kocioł fotowoltaiczny mogą kupić osoby prywatne za pośrednictwem sklepu internetowego Fothermo, przy czym panele PV należy zakupić osobno, jeśli w domu nie ma systemu fotowoltaicznego.

Fothermo określa wymaganą moc fotowoltaiczną dla ciepłej wody dla najmniejszej wersji kotła od 100 do 200 W (1 panel PV); 300 do 450 W  (1-2 panele PV) dla urządzenia średniej wielkości oraz 800 - 1000 W dla największego kotła (3 panele PV).

Maksymalne napięcie wejściowe wynosi 42,4 V przy poborze prądu do 15,5 A. Rozwiązanie wyposażone jest w śledzenie MPP. W zależności od wielkości kotła jako zasilacz zalecany jest zasilacz 12 V (PSU-12) lub 18 V (PSU-18).

Źródło: pv-magazine.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ciekawostki
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

319 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

499 zł Więcej...

Mini PC Android Openbox AND-95

OPENBOX AND-95 to urządzenie - player 4K, który działa na...

189 zł Więcej...