Możliwy inwestor w Astro - środki dla News 24

dodano: 2021-10-26 08:43
autor: Łukasz Knapik | źródło: Astro/satkurier.pl

News 24 News24 W wydanym komunikacie spółka Astro poinformowała, iż prowadzone są rozmowy z potencjalnym inwestorem. Pozyskane w ten sposób środki spółka planuje przeznaczyć na rozwój szykującego się do startu kanału News 24. Astro jest ponadto nadawcą stacji 13 i E-Sport oraz producentem programów telewizyjnych „Familiada” i „Va banque”, emitowanych w kanałach Telewizji Polskiej, takich jak TVP2 i TVP Rozrywka.

News 24 News24


Spółka Astro poinformowała, iż prowadzi rozmowy z potencjalnym inwestorem finansowym, który zainteresowany jest długoterminową inwestycją w spółkę. Zgodnie z dotychczasowymi ustaleniami, miałoby to nastąpić w drodze objęcia przez inwestora nowych akcji, które wyemitowane zostaną w ramach podwyższenia kapitału zakładowego emitenta. Pozyskane w ten sposób środki spółka planuje przeznaczyć na rozwój kanału News 24, co w ocenie zarządu Astro „może przyczynić się do zdecydowanego rozwoju spółki i w efekcie istotnej poprawy sytuacji gospodarczej i majątkowej emitenta”.

Przypomnijmy, iż w 2011 roku spółka Astro otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału pod nazwą Next 24/7 HD - obowiązywała ona od 21 stycznia 2011 roku do 20 stycznia 2021 roku. Stacja ta jednak nigdy nie rozpoczęła nadawania. W maju 2020 roku nadawca wystąpił o zmianę nazwy Next 24/7 HD na News 24. Zdaniem koncesjonariusza wniosek wynikał z rozpoczętego procesu zmiany komunikacji marki i związaną z tym zmianą identyfikacji wizualnej marki.

W marcu 2020 roku spółka poinformowała o planach utworzenia społecznej telewizji informacyjnej. Wykorzystując doświadczenia tej firmy związane z prowadzeniem kanału Superstacja (obecnie należy on do Grupy Polsat Plus i zmienił nazwę na Wydarzenia 24 - więcej tutaj) opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu miałaby to być telewizja informacyjna wolna od polityki. W czerwcu 2020 roku spółka rozpoczęła nabór osób na szkolenie w zakresie przygotowywania do pracy przy kanale News 24. Szkolenia miały odbywać się w lipcu i sierpniu 2020 roku. Rozpoczęcie naboru miało być kolejnym etapem rozwoju projektu telewizji News 24.

We wtorek, 16 lutego br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła udzielić spółce Astro z siedzibą w Warszawie koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą News 24. Dodajmy, iż w nowej koncesji zapisano, że koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż w poniedziałek, 1 marca br. Nadawca planował rozpoczęcie nadawania w środę, 1 września br., ale ostatecznie nie doszło do uruchomienia stacji w tym terminie. Na razie nie wiadomo, kiedy kanał wystartuje (więcej tutaj).

Astro jest ponadto nadawcą obecnych w sieciach kablowych i IPTV stacji 13 i E-Sport (więcej tutaj) oraz producentem programów telewizyjnych „Familiada” (więcej tutaj) i „Va banque” (więcej tutaj), emitowanych w kanałach Telewizji Polskiej, takich jak TVP2 i TVP Rozrywka.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...