Amazon Fire TV Stick 4K Max i Fire TV Stick w Polsce

dodano: 2021-10-29 10:08
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Amazon

Amazon Fire TV Stick Amazon ogłosił 28 października br. wprowadzenie nowych urządzeń i usług Fire TV dla klientów w Polsce. Są to międzynarodowe wersje urządzeń streamingowych Fire TV Stick 4K Max oraz Fire TV Stick (HD). Do obu typów odtwarzaczy multimedialnych dołączony jest pilot Alexa Voice Remote, z przyciskami włączania/wyłączania oraz głośności do sterowania kompatybilnym telewizorem. Interfejs użytkownika Fire TV jest dostępny w języku polskim, a sterowanie głosowe Alexa jest zoptymalizowane wyłącznie dla języka angielskiego.

Amazon Fire TV Stick


- Do tej pory sprzedaliśmy ponad 100 mln urządzeń Fire TV na całym świecie, a teraz z przyjemnością udostępniamy międzynarodowe wersje Fire TV Stick 4K Max i Fire TV Stick klientom w Polsce - powiedziała Emma Gilmartin, Director, Fire TV & Tablets Europe. - Nieustannie szukamy sposobów na ulepszenie obsługi Fire TV na całym świecie, a teraz oferujemy również konsumentom w Polsce możliwość korzystania z ekranu głównego w języku polskim z uproszczonym menu, nowymi ulubionymi aplikacjami, dostępnymi lokalnie oraz po raz pierwszy – Alexą w języku angielskim.

Fire TV Stick 4K Max
Urządzenie streamingowe 4K UHD z obsługą Dolby Vision, Dolby Atmos i Wi-Fi 6, cena: 309,99 zł

Międzynarodowa wersja Fire TV Stick 4K Max jest wyposażona w nowy, 4-rdzeniowy procesor 1,8 GHz i 2 GB pamięci RAM. To pierwsze urządzenie Fire TV, które oferuje obsługę Wi-Fi 6. Międzynarodowa wersja Fire TV Stick 4K Max to również pierwsze urządzenie 4K Fire TV w Polsce, które obsługuje streaming 4K UHD, HDR i HDR10+, a także Dolby Vision i Dolby Atmos.
 
Fire TV Stick 4K Max

Fire TV Stick
Urządzenie streamingowe Full HD, cena: 199,99 zł

Międzynarodowa wersja Fire TV Stick posiada 4-rdzeniowy procesor 1,7 GHz i 1 GB pamięci RAM. Umożliwia przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości do 1080p Full HD przy 60 klatkach na sekundę z obsługą HDR. Dwuzakresowe Wi-Fi z dwiema antenami obsługuje pasma 2,4 GHz i 5 GHz. Fire TV Stick wspiera również Dolby Atmos.
 
Fire TV Stick

Fire TV w języku polskim

Międzynarodowe wersje urządzeń Fire TV Stick 4K Max i Fire TV Stick będą wyposażone w najnowszą obsługę Fire TV, która oferuje spersonalizowany interfejs użytkownika (UI) w języku polskim. Posiada również uproszczony pasek menu głównego oraz możliwość przypięcia ulubionych aplikacji do paska szybkiego dostępu. Funkcje, takie jak „App Peeks”, umożliwiają przeglądanie treści z Prime Video i na platformie Netflix, a „Szukaj” umożliwia odkrywanie treści według kategorii, np. filmy i seriale telewizyjne. Dzięki profilom użytkowników, Fire TV dostarczy spersonalizowanych wrażeń maksymalnie 6 członkom rodziny, zapewniając indywidualne rekomendacje treści, historię oglądania, listy obserwowanych, preferowane ustawienia i wiele innych.

Alexa Voice Remote

Alexa jest dostępna po raz pierwszy na urządzeniach Fire TV dla klientów w Polsce, dzięki dołączonemu pilotowi Alexa Voice Remote. Jest on wyposażony w specjalne przyciski włączania/wyłączania, głośności i wyciszania, a także możliwość używania poleceń głosowych w języku angielskim w celu wyszukiwania i kontrolowania treści. Wystarczy powiedzieć „Alexa, open Netflix”, by uruchomić platformę albo „Alexa, find action films”, by wyszukać filmy akcji. Uruchamianie kompatybilnego sprzętu TV i AV będzie możliwe przy użyciu jednego pilota.

Dzięki wbudowanym przyciskom aplikacji Netflix, Prime Video, Apps i Internet dostęp do tych platform jest jeszcze szybszy. Prime Video obsługuje również funkcje głosowe, które pozwalają włączyć dany program po wypowiedzeniu polecenia „Alexa, play Upload on Prime Video”. Poruszanie się po odtwarzanym programie lub filmie jest łatwe, wystarczy powiedzieć „fast-forward” (przewijaj do przodu), „rewind” (przewijaj do tyłu), „pause” (zatrzymaj) lub „play next episode” (odtwarzaj następny odcinek).

Dzięki dostępności asystenta głosowego w Fire TV klienci mogą sprawdzić pogodę lub swój kalendarz, a Alexa odpowie wizualnymi wynikami wyszukiwania. Klienci mogą również poprosić Alexę o sterowanie oświetleniem, inteligentnymi wtyczkami i innymi kompatybilnymi urządzeniami smart domu. Po zakupie, Alexa nadal będzie otrzymywać bieżące aktualizacje – nowe umiejętności, funkcje i aplikacje dodawane regularnie sprawią, że asystent głosowy będzie stawał się coraz bardziej inteligentny.
 

Filmy i seriale telewizyjne

Fire TV z wykorzystaniem umiejętności Alexy zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji, kanałów, filmów oraz seriali. Można cieszyć się ulubionymi filmami z serwisów Netflix, Prime Video, Apple TV, YouTube, a także lokalnych platform – Player, CANAL+ online, Polsat Go, Polsat Box Go, WP Pilot, CDA TV i innych (mogą obowiązywać opłaty za subskrypcję). Można słuchać utworów, list odtwarzania, stacji radiowych na żywo i podcastów za pośrednictwem m.in. Amazon Music i Spotify (mogą obowiązywać opłaty za subskrypcję).

Ceny i dostępność

Fire TV Stick 4K Max International Version kosztuje 309,99 zł, a Fire TV Stick International Version – 199,99 zł. Oba urządzenia są od 28 października br. dostępne w przedsprzedaży, a ich wysyłka do klientów rozpocznie się 17 listopada.

Więcej informacji można uzyskać pod adresem amazon.pl/firetvstick i amazon.pl/firetvstick4kmax.

Niektóre umiejętności i funkcje Alexy mogą nie być dostępne we wszystkich krajach i językach, mogą ulec zmianie w dowolnym momencie i wymagać oddzielnych opłat za subskrypcję. Wyszukiwanie głosowe Alexa jest zoptymalizowane tylko dla języka angielskiego – nie ma możliwości wyszukiwania w języku polskim.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

529 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...