T-Mobile uruchomił pierwszą testową sieć 5G Stand Alone

dodano: 2021-11-15 15:16
autor: Janusz Sulisz | źródło: T-Mobile

5G t-mobile Polska magenta sieć 5G 360px Sieć 5G Stand Alone (SA) to kolejny etap rozwoju technologii piątej generacji w T‑Mobile, który pozwoli na uruchamianie nowych usług i produktów dla klientów indywidualnych i biznesowych.

T-mobile 5G teraz z 5G jakość którą pokochasz 760x.jpg


Rdzeń sieci szkieletowej dedykowany technologii 5G, który działa niezależnie od dotychczasowej infrastruktury, umożliwi m.in. tworzenie wyspecjalizowanych sieci przeznaczonych poszczególnym usługom. Testowane przez T‑Mobile rozwiązanie gwarantuje bardzo niskie opóźnienia, czy stabilne prędkości przesyłania danych, co jest szczególnie istotne w zarządzaniu systemami produkcyjnymi, dla rozwiązań działających w sposób autonomiczny, jak również dla graczy. 5G SA pozwoli także na zaoferowanie klientom połączeń głosowych w sieci 5G (VoNR) – testy tej usługi T‑Mobile przeprowadził kilka miesięcy temu.

- Dla klientów zawsze największe znaczenie mają jakość i dostępność usług, a nie sposób w jaki zostaną im one dostarczone.

- Już teraz dzięki ofertom zbudowanym na sieciach mobilnych w tym nielimitowanym FMS, a także dotarciu do ponad 4 mln gospodarstw domowych w Polsce z ofertą światłowodową możemy oferować klientom usługi najwyżej jakości. Rozwój technologii 5G pozwoli nam na uzupełnienie portfolio o kolejne elementy, również niezwiązane z usługami transmisji danych, tak aby wszędzie oferować klientom usługi dokładnie takie jakich potrzebują, a nie takie jakie mogą mieć

- powiedział Andreas Maierhofer, prezes zarządu, T‑Mobile Polska.


Sieć 5G SA T‑Mobile uruchomiona została na częstotliwościach 2600 MHz w oparciu o środowisko testowe, zlokalizowane w Łodzi oraz komercyjne stacje bazowe w Zambrowie i Halinowie, dostarczane przez obecnych dostawców firmy. Celem testów jest weryfikacja współdziałania obecnej sieci komercyjnej z najnowszymi rozwiązaniami, jak również testy jakościowe pracy telefonów i ruterów w sieci 5G SA.

- Obecnie na rynku nie ma jeszcze komercyjnie dostępnych rozwiązań 5G SA, dlatego chcemy wykorzystać wszystkie nadarzające się możliwości, żeby przeprowadzać testy z udziałem różnych dostawców. Zdobyta w ten sposób wiedza pozwoli nam lepiej określić nasze oczekiwania wobec dostawców i przygotować naszą sieć do wdrożenia 5G SA

– podsumowuje Petri Pehkonen, Członek Zarządu, Dyrektor ds. Technologii i Innowacji.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii T-Mobile
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

690 zł Więcej...