Astro z umową inwestycyjną i środkami dla News 24

dodano: 2021-11-24 06:32 | aktualizacja: 2022-01-29 21:38
autor: Łukasz Knapik | źródło: Astro/satkurier.pl

News 24 News24 W wydanym komunikacie spółka Astro poinformowała o zawarciu umowy inwestycyjnej z ASI Tech Tier Investment. Pozyskane w ten sposób środki spółka planuje przeznaczyć na rozwój szykującego się do startu kanału News 24. Astro jest ponadto nadawcą stacji 13 i E-Sport oraz producentem programu telewizyjnego „Familiada”, emitowanego w kanałach Telewizji Polskiej, takich jak TVP2 i TVP Rozrywka.

News 24 News24


Zawarcie umowy inwestycyjnej

Firma Astro z siedzibą w Warszawie w poniedziałek, 22 listopada 2021 roku podpisała umowę inwestycyjną z ASI Tech Tier Investment z siedzibą w Warszawie. Inwestor ten jest alternatywną spółką inwestycyjną w rozumieniu ustawy z dnia 27 maja 2004 roku „O funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi”, która lokuje środki pozyskane od inwestorów w aktywa spółek posiadających siedzibę w Polsce oraz na obszarze Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG), podejmujące działalność w szeroko pojętym rynku mediów, a także w zakresie rozwoju i komercjalizacji nowych technologii w segmentach fintech, infrastruktura bankowa, bankowość konsumencka, health tech, real estate tech, media społecznościowe, marketing tech oraz omnichanne.

Umowa inwestycyjna została podpisana w ramach wypracowanego przez Astro i inwestora biznes planu obejmującego dokapitalizowanie emitenta poprzez objęcie w początkowej fazie 3.000.000 nowych akcji serii E po cenie 1,00 zł za akcję w celu rozwoju kanału News 24. Zgodnie z ustaleniami łączna inwestycja inwestora w spółkę może wynieść do 10.000.000 złotych, przy czym inwestor zobowiązał się do wniesienia pierwszej transzy w kwocie 3.000.000 zł w terminie 3 miesięcy od dnia podjęcia uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego przez walne zgromadzenie w dniu 22 listopada 2021 roku.

Jak informuje Astro, terminy oraz wysokość kolejnych podwyższeń kapitału będą wynikały z bieżących potrzeb spółki i ewentualnych aktualizacji biznes planu. Zamiarem stron jest wprowadzenie akcji objętych przez inwestora do obrotu na rynku NewConnect. Zarząd Astro wspólnie z Inwestorem opracował harmonogram uruchomienia i rozwoju kanału News 24. Oprócz dokapitalizowania inwestor wesprze emitenta doświadczeniem swojego zespołu w realizacji planów związanych z rozwojem spółki.

Jednocześnie w ramach zawartej umowy inwestycyjnej strony uzgodniły, że inwestorowi będą przysługiwały następujące uprawnienia osobiste: prawo do powoływania i odwoływania trzech członków rady nadzorczej spółki oraz uprawnienie do zwoływania nadzwyczajnych walnych zgromadzeń wraz z możliwością żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad. Strony uzgodniły, że stosowne zmiany uwzględniające powyższe uprawnienia zostaną wprowadzone do statutu spółki na kolejnym walnym zgromadzeniu.

Kanał News 24 szykuje się do startu

Przypomnijmy, iż w 2011 roku spółka Astro otrzymała koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na rozpowszechnianie w sposób rozsiewczy satelitarny kanału pod nazwą Next 24/7 HD - obowiązywała ona od 21 stycznia 2011 roku do 20 stycznia 2021 roku. Stacja ta jednak nigdy nie rozpoczęła nadawania. W maju 2020 roku nadawca wystąpił o zmianę nazwy Next 24/7 HD na News 24. Zdaniem koncesjonariusza wniosek wynikał z rozpoczętego procesu zmiany komunikacji marki i związaną z tym zmianą identyfikacji wizualnej marki.

W marcu 2020 roku spółka poinformowała o planach utworzenia społecznej telewizji informacyjnej. Wykorzystując doświadczenia tej firmy związane z prowadzeniem kanału Superstacja (obecnie należy on do Grupy Polsat Plus i zmienił nazwę na Wydarzenia 24 - więcej tutaj) opracowany został biznesplan i założenia projektu telewizji opartej w 100 proc. na relacjach terenowych z Polski i świata. W założeniu miałaby to być telewizja informacyjna wolna od polityki. W czerwcu 2020 roku spółka rozpoczęła nabór osób na szkolenie w zakresie przygotowywania do pracy przy kanale News 24. Szkolenia miały odbywać się w lipcu i sierpniu 2020 roku. Rozpoczęcie naboru miało być kolejnym etapem rozwoju projektu telewizji News 24.

We wtorek, 16 lutego br. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła udzielić spółce Astro z siedzibą w Warszawie koncesji na rozpowszechnianie w sieciach telekomunikacyjnych programu telewizyjnego pod nazwą News 24. Dodajmy, iż w nowej koncesji zapisano, że koncesjonariusz rozpocznie rozpowszechnianie programu nie później niż w poniedziałek, 1 marca br. Nadawca planował rozpoczęcie nadawania w środę, 1 września br., ale ostatecznie nie doszło do uruchomienia stacji w tym terminie. Na razie nie wiadomo, kiedy kanał wystartuje (więcej tutaj).

Astro jest ponadto nadawcą obecnych w sieciach kablowych i IPTV stacji 13 i E-Sport (więcej tutaj) oraz producentem programu telewizyjnego „Familiada”, emitowanego w kanałach Telewizji Polskiej, takich jak TVP2 i TVP Rozrywka (więcej tutaj).
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...