Cyfrowy Polsat kupi akcje od Reddev Investments Limited

dodano: 2021-11-25 17:57
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Cyfrowy Polsat/satkurier.pl

Zygmunt Solorz-Żak fot. K.Dubiel 25 listopada br. Cyfrowy Polsat poinformował, że nabędzie akcje własne od Reddev Investments Limited. Dotyczy to nie więcej niż 29 mln akcji zwykłych, w cenie 35 zł za jedną akcję. Wcześniej, 19 listopada br. Cyfrowy Polsat nabył 11.768.260 akcji, reprezentujących 1,84 proc. kapitału zakładowego.

Zygmunt Solorz-Żak fot. K.Dubiel


Zarząd Cyfrowego Polsatu poinformował, iż działając na mocy upoważnienia udzielonego przez nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w ramach uchwały z 16 listopada br., postanowił 25 listopada br. o nabyciu przez Cyfrowy Polsat S.A. nie więcej niż 29 mln akcji zwykłych spółki od cypryjskiej spółki Reddev Investments Limited, przy czym cena za jedną akcję spółki nabywaną od Reddev w ramach transakcji będzie wynosiła 35 zł.

25 listopada br. rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu udzieliła zgody na: dalsze nabywanie akcji w ramach programu nabywania akcji własnych oraz wspomnianą wyżej transakcję.

Ponadto, mając na względzie ustalenie ceny za jedną akcję w ramach transakcji na tym samym poziomie co cena za jedną akcję w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki, ogłoszonym 28 września br. przez Cyfrowy Polsat, Reddev oraz Zygmunta Solorza, w ocenie rady nadzorczej nie dojdzie do naruszenia interesów spółki ani akcjonariuszy niebędących podmiotami powiązanymi, w tym akcjonariuszy mniejszościowych, którzy mieli okazję sprzedać akcje spółki w wezwaniu po cenie równej cenie akcji w ramach transakcji, a jednocześnie mogą po zbliżonej cenie dokonywać dalszych transakcji na rynku regulowanym.

We wrześniowym wezwaniu Cyfrowy Polsat, Reddev Investments oraz Zygmunt Solorz wezwali do sprzedaży 263.807.651 akcji Cyfrowego Polsatu, stanowiących 41,24 proc. kapitału zakładowego i 34 proc. głosów na walnym zgromadzeniu, w cenie 35 zł za akcję.

Wspomniane wcześniej upoważnienie z 16 listopada br. pozwala Cyfrowemu Polsatowi na zakup do 127.909.203 akcji własnych w maksymalnej cenie 60 zł za akcję.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5679) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

199 zł Więcej...