Jedzenie i wojna w grudniu w National Geographic

dodano: 2021-11-29 10:05 | aktualizacja: 2021-11-29 16:55
autor: Łukasz Knapik | źródło: The Walt Disney Company

National Geographic W grudniu br. kanał National Geographic poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Emiraty z powietrza”, „Fabryki smaku: USA”, „Atak na Pearl Harbor” i „Jeremy Wade: na nieznanych wodach”, a w ramach pasma „Najlepsze programy z 2021” takie produkcje jak „Porzucone konstrukcje”, „Mistrzowska architektura”, „Ciemna strona świata”, „Wyprawa na dno”, „Egipt: miejsce pełne tajemnic” i „Morskie megatransporty”.

„Bomby balonowe i wypadki z bronią jądrową” National Geographic


Jak zapowiada nadawca, w grudniowe dni kanał National Geographic zaprasza widzów na zapierającą dech w piersiach podniebną wyprawę z nową serią „Emiraty z powietrza”. Premierowa produkcja historyczna „Atak na Pearl Harbor” zabierze widzów w podróż w czasie i przywoła pamięć o grudniowych wydarzeniach II wojny światowej.

Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj niezwykłych skrajności, których urok najlepiej ogląda się z góry.
W grudniu br. National Geographic zaproponuje widzom krótką, lecz imponującą historię pustynnej perły Bliskiego Wschodu w programie „Emiraty z powietrza” (premiera w niedzielę, 5 grudnia br. o godzinie 12:00). W serii spektakularnych ujęć z drona i nie tylko widzowie zobaczą z bliska największe osiągnięcia lokalnej architektury miejskiej, m.in. Dubai Frame czy Wielki Meczet, ekskluzywne wyspy i oazy luksusu. Dowiedzą się też, jak dubajczykom udało się stworzyć największą na świecie farmę wielbłądów.

Wśród grudniowych premier w National Geographic widzowie znajdą też dwuodcinkową serię historyczną „Atak na Pearl Harbor” (premiera w piątek, 10 grudnia br. o godzinie 22:00). Jak doszło do jednego z najbardziej znaczących wydarzeń w historii II wojny światowej? - Ten wciągający program jest obiektywnym przedstawieniem i analizą decyzji, które do niego doprowadziły, wpływając na los wielu żołnierzy - zapewnia nadawca.

W innej grudniowej premierze brytyjski biolog badający rzeki i prezenter telewizyjny, Jeremy Wade, w nowych odcinkach programu „Jeremy Wade: na nieznanych wodach” (premiera we wtorek, 21 grudnia br. o godzinie 21:00) uda się do samego serca Ameryki Południowej, by zbadać nieokiełznaną Amazonkę - jakie tajemnice kryją wody jednej z największych rzek świata?

Tymczasem wraz z widzami, ceniącymi nurt nowych kulinarnych odkryć, za sprawą premierowej serii „Fabryki smaku: USA” (premiery od poniedziałku, 6 grudnia br. od godziny 19:00) jej twórcy wyruszą szlakiem najbardziej kultowych północnoamerykańskich specjałów. Widzowie dowiedzą się, jak produkowane są m.in. klasyczne hamburgery, uwielbiany za oceanem syrop czekoladowy czy piwo.

Grudzień to także miesiąc podsumowań, dlatego kanał National Geographic przygotował specjalne pasmo składające się z programów, które królowały na ekranie tej stacji w 2021 roku („Najlepsze programy z 2021”, emisja w soboty, od 4 grudnia br. o godzinie 21:00). Widzowie będą mieli okazje obejrzeć raz jeszcze takie serie jak „Porzucone konstrukcje”, „Mistrzowska architektura”, „Ciemna strona świata”, „Wyprawa na dno”, „Egipt: miejsce pełne tajemnic” czy „Morskie megatransporty”.

Grudzień 2021 roku w ofercie kanału National Geographic:

„Najlepsze programy z 2021”:
emisja: w soboty (od 4 grudnia br.) o 21:00
Jak zapowiada nadawca, to niepowtarzalna szansa na to, by przypomnieć sobie programowe nowości, które pojawiły się w kanale National Geographic w 2021 roku. W grudniowe soboty (od 4 grudnia br.) o godzinie 21:00 widzowie będą mieli okazję ponownie zobaczyć serie: „Porzucone konstrukcje” (więcej tutaj), „Mistrzowska architektura” (więcej tutaj), „Ciemna strona świata” (więcej tutaj), „Wyprawa na dno” (więcej tutaj), „Egipt: miejsce pełne tajemnic” (więcej tutaj), czy „Morskie megatransporty”.

„Emiraty z powietrza” („Emirates From Above”)
emisja: w niedzielę, 5 grudnia br. o 12:00

Jak czytamy w opisie, ta pełna spektakularnych ujęć z powietrza seria przedstawia niezwykłą, trwającą zaledwie 50 lat, transformację Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ekskluzywny dostęp do zdjęć i zupełnie nowa perspektywa ujawnią bogate dziedzictwo tego kraju oraz innowacyjne pomysły współczesnych ludzi i miejsc, które kształtują jego przyszłość. Od przełomowej architektury Dubai Frame po rewolucyjne metody hodowli na największej na świecie farmie wielbłądów, Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraina skrajności, jakiej trudno doświadczyć gdziekolwiek indziej.

„Fabryki smaku: USA” („Food Factory USA”)
emisja: od poniedziałku do piątku (od 6 grudnia br.) o 19:00

Jak zapowiada nadawca, każdy z odcinków tej smakowitej serii zaserwuje widzom solidną porcję ulubionych amerykańskich przysmaków wszech czasów. Począwszy od hamburgerów i syropu czekoladowego, aż po salsę i piwo - widzowie dowiedzą się w jaki sposób powstają i skąd wziął się ich fenomen w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Ten program to dzika podróż zarówno przez małe kuchnie lokalnych rzemieślników, jak i masowe zakłady produkcyjne, które dostarczają Amerykanom ich ulubione produkty na oszałamiającą skalę (więcej tutaj).

„Atak na Pearl Harbor” („Attack On Pearl Harbor: Minute By Minute”)
emisja: w piątek, 10 grudnia br. o 22:00

Jak zapowiada nadawca, ta porywająca seria historyczna jest nie tylko próbą analizy wydarzeń z dnia ataku na Pearl Harbor, który zmienił bieg II wojny światowej, ale również na losy poszczególnych okrętów i ich​ załóg. Łącząc odrębne wątki w jedno wydarzenie, każdy odcinek skupia się na analizie innego etapu zdarzeń, by opowiedzieć widzom kompletną, pełną emocji historię japońskiego ataku na amerykańską bazę lotniczą na Hawajach.

„Jeremy Wade: na nieznanych wodach” („Unknown Waters With Jeremy Wade”)
emisja: we wtorki (od 21 grudnia br.) o 21:00

W nowych odcinkach tej serii podróżniczej legendarny podróżnik Jeremy Wade udaje się w głąb puszczy Ameryki Południowej, by zbadać kapryśną rzekę - Amazonkę. Chcąc odkryć jej tajemnice Jeremy Wade analizuje bieg jednej z najdłuższych rzek świata fala po fali, by udowodnić widzom, że jest ona bijącym sercem i pulsującymi tętnicami naszej planety.
 
Kadr z programu „Porzucone konstrukcje”, foto: The Walt Disney Company
Kadr z programu „Porzucone konstrukcje”, foto: The Walt Disney Company
Della Scott-Ireton w programie „Wyprawa na dno”, foto: Mallinson Sadler Productions/National Geographic
Della Scott-Ireton w programie „Wyprawa na dno”, foto: Mallinson Sadler Productions/National Geographic
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...