Canal+ Premium z koncesją KRRiT na kolejne 10 lat

dodano: 2022-01-08 07:31
autor: Łukasz Knapik | źródło: satkurier.pl

Canal+ Premium We wtorek, 7 grudnia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) postanowiła udzielić spółce Canal+ Polska, której udziałowcami są Groupe Canal+, TVN Media (Discovery) i Liberty Global Venture Holding B.V., koncesji na kolejny okres na potrzeby rozpowszechniania w sposób rozsiewczy satelitarny programu telewizyjnego pod nazwą Canal+ Premium (wcześniej Canal+ Polska/Canal+). Dostęp do stacji mają abonenci platform Canal+ i Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV.

CANAL+ Premium


Wnioskiem z dnia 8 września 2021 roku spółka Canal+ Polska wystąpiła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o udzielenie koncesji na kolejny okres dla stacji Canal+ Premium. 7 grudnia 2021 roku decyzja została wydana na podstawie uchwały Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 21 października 2021 roku.

Koncesja obowiązuje od dnia 10 października 2022 roku i wygasa z dniem 9 października 2032 roku.

Program będzie rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 18 godzin na dobę; miał charakter uniwersalny - to znaczy będzie zawierał różne gatunki i formy telewizyjne oraz różnorodną problematykę; zapewniał głuchoniemym możliwość odbioru pełnometrażowych filmów fabularnych za pomocą napisów tekstowych; zawierał dialogi w filmach animowanych dla dzieci nadawane z polskim dubbingiem.

Stacja Canal+ Polska rozpoczęła nadawanie w 1994 roku. W 2011 roku uruchomiono wersję kanału w wysokiej rozdzielczości (Canal+ Polska HD). Wersje SD i HD stacji mają identyczne ramówki. W 2013 roku kanał zmienił nazwę na Canal+, a w 2020 na Canal+ Premium (więcej tutaj). Dostęp do stacji mają obecnie abonenci należącej do nadawcy platformy Canal+, a także użytkownicy Orange TV oraz sieci kablowych i IPTV. Dodajmy, że w przeszłości kanał był także dostępny w przekazie naziemnym. Canal+ Premium to stacja o profilu ogólnym - w ofercie kanału widzowie mogą znaleźć filmy, seriale, programy rozrywkowe i transmisje sportowe.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

339 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI biały płaski 2.1 8K UHD 3,0m

Płaski, biały kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1...

79 zł Więcej...