Inżynieria w lutym w Polsat Viasat Explore

dodano: 2022-01-12 02:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Explore W lutym br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Explore poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Jak zbudować elektrownię atomową” i „Ciężarówką po bezdrożach Australii” (sezon 4.), a w ramach pasma „Triumfy i porażki inżynierii” takie produkcje jak „Największe budowle” i „Największe pomyłki inżynierów”.

Polsat Viasat Explore


Luty 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Explore:

„Triumfy i porażki inżynierii”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 lutego br.) o 16:05
W lutym br. kanał Polsat Viasat Explore zaprasza do oglądania wzlotów i upadków w świecie przemysłu budowlanego. Wśród wzlotów widzowie zobaczą najbardziej imponujące drapacze chmur i największe statki wycieczkowe, a wśród upadków - wady konstrukcyjne mostów, tuneli, autostrad oraz znanego zabytku - Krzywej Wieży w Pizie. Triumfy i porażki inżynierii widzowie zobaczą w kanale Polsat Viasat Explore w kolejnych odcinkach seriali „Największe budowle” (więcej tutaj) i „Największe pomyłki inżynierów” (więcej tutaj).

„Jak zbudować elektrownię atomową” („How To Build A Nuclear Power Station”)
emisja: w środy (od 16 lutego br.) o 20:50

Seria śledzi pracę ekip budujących Hinkley Point C - największą i najnowszą elektrownię atomową w Wielkiej Brytanii, stawianą w odległym zakątku hrabstwa Somerset. Ten niezwykły plac budowy zajmuje obszar 250 boisk piłkarskich, a całkowite koszty szacowane są na 22 miliardy funtów. To jedna z największych budów w Europie i pierwsza od wielu pokoleń nowa elektrownia jądrowa w Wielkiej Brytanii. Widzowie przyjrzą się pracy inżynierów, techników i robotników, którzy robią, co mogą, aby cała operacja przebiegała zgodnie z planem. Wylewają ogromne fundamenty pod dwa reaktory jądrowe, kopią 3,5 kilometra tuneli chłodzących pod Kanałem Bristolskim i stawiają hermetyczną, stalową powłokę wewnętrzną, która ma zapobiec wydostaniu się materiałów radioaktywnych do atmosfery w niezwykle mało prawdopodobnym przypadku stopienia się reaktora.

„Ciężarówką po bezdrożach Australii” 4 („Outback Truckers” 4)
emisja: w poniedziałki (od 28 lutego br.) o 22:00

Największe ciężarówki i najtwardsi kierowcy próbują okiełznać jeden z ostatnich naprawdę dzikich rejonów świata - australijski outback. Kierowcy ciężarówek przemierzających te piękne, ale trudne tereny, dobrze wiedzą, że nie istnieje łatwy sposób dostania się z punktu A do punktu B. Oto ci, którzy swoimi ciężarówkami przemierzają bezdroża Australii - kobiety i mężczyźni za kierownicami potężnych maszyn, przewożący towary przez najbardziej niegościnne miejsca na naszej planecie. Tutaj liczy się tylko to, żeby dotrzeć do celu, dowieźć ładunek i wrócić żywym. W czwartym sezonie widzowie zobaczą jeszcze trudniejsze wyzwania i jeszcze bardziej niebezpieczne przygody - i po raz kolejny przekonają się, jak trudna jest praca w najodleglejszych zakątkach Australii (więcej tutaj).
 
Ciężarówka Kenworth w programie „Ciężarówką po bezdrożach Australii”, foto: Viasat World
Ciężarówka Kenworth w programie „Ciężarówką po bezdrożach Australii”, foto: Viasat World
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...