Inżynieria w lutym w Polsat Viasat Explore

dodano: 2022-01-12 02:53
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Explore W lutym br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Explore poleca swoim widzom szczególnie takie programy jak „Jak zbudować elektrownię atomową” i „Ciężarówką po bezdrożach Australii” (sezon 4.), a w ramach pasma „Triumfy i porażki inżynierii” takie produkcje jak „Największe budowle” i „Największe pomyłki inżynierów”.

Polsat Viasat Explore


Luty 2022 roku w ofercie kanału Polsat Viasat Explore:

„Triumfy i porażki inżynierii”:
emisja: od poniedziałku do piątku (od 7 lutego br.) o 16:05
W lutym br. kanał Polsat Viasat Explore zaprasza do oglądania wzlotów i upadków w świecie przemysłu budowlanego. Wśród wzlotów widzowie zobaczą najbardziej imponujące drapacze chmur i największe statki wycieczkowe, a wśród upadków - wady konstrukcyjne mostów, tuneli, autostrad oraz znanego zabytku - Krzywej Wieży w Pizie. Triumfy i porażki inżynierii widzowie zobaczą w kanale Polsat Viasat Explore w kolejnych odcinkach seriali „Największe budowle” (więcej tutaj) i „Największe pomyłki inżynierów” (więcej tutaj).

„Jak zbudować elektrownię atomową” („How To Build A Nuclear Power Station”)
emisja: w środy (od 16 lutego br.) o 20:50

Seria śledzi pracę ekip budujących Hinkley Point C - największą i najnowszą elektrownię atomową w Wielkiej Brytanii, stawianą w odległym zakątku hrabstwa Somerset. Ten niezwykły plac budowy zajmuje obszar 250 boisk piłkarskich, a całkowite koszty szacowane są na 22 miliardy funtów. To jedna z największych budów w Europie i pierwsza od wielu pokoleń nowa elektrownia jądrowa w Wielkiej Brytanii. Widzowie przyjrzą się pracy inżynierów, techników i robotników, którzy robią, co mogą, aby cała operacja przebiegała zgodnie z planem. Wylewają ogromne fundamenty pod dwa reaktory jądrowe, kopią 3,5 kilometra tuneli chłodzących pod Kanałem Bristolskim i stawiają hermetyczną, stalową powłokę wewnętrzną, która ma zapobiec wydostaniu się materiałów radioaktywnych do atmosfery w niezwykle mało prawdopodobnym przypadku stopienia się reaktora.

„Ciężarówką po bezdrożach Australii” 4 („Outback Truckers” 4)
emisja: w poniedziałki (od 28 lutego br.) o 22:00

Największe ciężarówki i najtwardsi kierowcy próbują okiełznać jeden z ostatnich naprawdę dzikich rejonów świata - australijski outback. Kierowcy ciężarówek przemierzających te piękne, ale trudne tereny, dobrze wiedzą, że nie istnieje łatwy sposób dostania się z punktu A do punktu B. Oto ci, którzy swoimi ciężarówkami przemierzają bezdroża Australii - kobiety i mężczyźni za kierownicami potężnych maszyn, przewożący towary przez najbardziej niegościnne miejsca na naszej planecie. Tutaj liczy się tylko to, żeby dotrzeć do celu, dowieźć ładunek i wrócić żywym. W czwartym sezonie widzowie zobaczą jeszcze trudniejsze wyzwania i jeszcze bardziej niebezpieczne przygody - i po raz kolejny przekonają się, jak trudna jest praca w najodleglejszych zakątkach Australii (więcej tutaj).
 
Ciężarówka Kenworth w programie „Ciężarówką po bezdrożach Australii”, foto: Viasat World
Ciężarówka Kenworth w programie „Ciężarówką po bezdrożach Australii”, foto: Viasat World
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 690 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...