Fuzja Eurosport i BT Sport. Co to oznacza dla widzów?

dodano: 2022-05-17 19:37 | aktualizacja: 2022-05-18 10:59
autor: RO / Anita Kaźmierska | źródło: BT Group/Warner Bros. Discovery/rxtvinfo.com

BT Sport Dwóch wiodących nadawców BT Group i Warner Bros. Discovery połączą do końca 2022 roku swoje kanały sportowe w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Nowa spółka joint venture 50:50 obejmie wszystkie obecne prawa sportowe BT Sport i Eurosport UK, w tym do Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA, Premier League, Premiership Rugby, UFC, Igrzysk Olimpijskich, turniejów tenisowych Australian Open i Roland-Garros czy kolarskich Tour de France i Giro d'Italia, a działalność operacyjna BT Sport zostanie przeniesiona do Warner Bros. Discovery.

Australian Open 12021 eurosport  760px.jpg


Początkowo kanały BT Sport i Eurosport UK będą na Wyspach Brytyjskich odrębnymi markami, jednak w przyszłości mają funkcjonować pod jednym szyldem.

Połączona zawartość sportowa BT Sport/Eurosport zostanie udostępniona nowym i dotychczasowym klientom na odpowiednich platformach i aplikacjach BT i Warner Bros. Discovery. Spółka joint venture podpisze również nową umowę ze Sky, aby poszerzyć dostępność treści BT Sport/Eurosport na platformie płatnej telewizji DTH.

Większość klientów BT TV oraz bezpośredni subskrybenci BT Sport otrzymają dostęp do nowej usługi streamingowej discovery+, a tym samym do treści wyświetlanych na Eurosport, w ramach ich dotychczasowych subskrypcji.

Cena nowej oferty BT Sport/Eurosport UK nadal nie jest znana, ale wiadomo, że kibice otrzymają najszerszą ofertę klasy premium, która połączy wszystko, co jest obecnie atrakcyjne w BT Sport i Eurosport UK.

BT plc, spółka zależna BT Group, otrzyma w ramach transakcji 93 mln GBP od Warner Bros. Discovery oraz około 540 mln GBP w drodze earn-outu z joint venture.

W ramach umowy Warner Bros. Discovery otrzymało prawo do zakupu udziałów BT we wspólnym przedsięwzięciu w ciągu pierwszych czterech lat istnienia joint venture. Oznacza to, że BT Group chce całkowicie odciążyć biznes sportowy w perspektywie średnio- i długoterminowej.

Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniu przez odpowiednie organy regulacyjne, i oczekuje się, że zostanie sfinalizowana do końca 2022 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

459 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...