BBC World News i BBC News: Szczegóły połączenia

dodano: 2022-05-29 09:25
autor: RO | źródło: rxtvinfo.com

BBC News Brytyjski nadawca BBC ma połączyć swój międzynarodowy kanał informacyjny BBC World News z krajową wersją BBC News. Jednocześnie zastrzega, że oba kanały będą mogły czasami prowadzić oddzielne transmisje. Nowy kanał ma nosić nazwę BBC News.

BBC World News


Według dyrektora generalnego BBC, Tima Davie, nie wszystkie programy będą jednocześnie transmitowane na arenie międzynarodowej. Niektóre tematy są kluczowe dla odbiorców w Wielkiej Brytanii, ale mniej istotne w innych miejscach i na odwrót. Ma być jednak więcej wspólnych pasm i w pełni skoordynowane podejście.

Jak to ma działać?
W tej chwili BBC World News ma możliwość wyświetlania różnych programów w różnych częściach świata. Na przykład wieczorami w Ameryce Północnej ma inną ramówkę niż w pozostałej części świata. Ostatecznie do wszystkich odbiorców trafiłby podstawowy serwis wiadomości.

Obecnie BBC News i BBC World News nadają symultanicznie o 10:00 czasu brytyjskiego przez godzinę, a dodatkowo o 19:00 i 21:00. Oba kanały w godzinach 23:00 - 06:00 udostępniają serwisy informacyjne różniące się między sobą w drugiej połowie godziny.

Mówiąc o cięciach Davie powiedział, że finansowanie World Service z brytyjskiej opłaty licencyjnej wzrosło z około 254 mln funtów w ostatnich latach do ponad 290 mln funtów obecnie, włączając też serwis World News. To oznacza, że płatnicy opłat licencyjnych będą płacić tylko więcej.

Przypomnijmy, że BBC ogłosiło ostatnio cięcia w linearnych kanałach telewizyjnych. Do zamknięcia są wytypowane BBC Four, CBBC i Radio 4 Extra.

Propozycje dotyczące zmiany usług będą musiały zostać przeanalizowane przez Ofcom.

Źródło: rxtvinfo.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...