Nowy satelita Express-AMU4 dla Europy i zachodniej Rosji

dodano: 2022-07-20 21:21 | aktualizacja: 2022-07-20 22:19
autor: RO | źródło: telesat-news.net

RSCC-Express-80-Express 103 satelita rosyjski 2021 360px.jpg Operator łączności satelitarnej Kosmiczeskaja Swiaz (RSCC) i zakłady ISS im. Reszetniewa rozpoczynają prace nad budową nowego satelity telekomunikacyjnego Express-AMU4. 19 lipca br. szefowie firm podpisali umowę w mieście Żeleznogorsk, w azjatyckiej części Rosji, w Kraju Krasnojarskim.

RSCC


Do uruchomienia Express-AMU4 ma dojść w 2026 roku. Satelita zajmie pozycję orbitalną 13°W długości geograficznej zachodniej i pozwoli na zarezerwowanie pobliskiej pozycji 14°W.

Główną misją Express-AMU4 będzie świadczenie usług łączności satelitarnej i nadawczej w europejskiej części Rosji, w krajach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki Północnej, Ameryki Południowej i częściowo Ameryki Północnej. Satelita ma działać w pasmach C, Ku i L, a okres jego żywotności ma wynieść przynajmniej 15 lat.

Na konstrukcję Express-AMU4 złożą się wyłącznie elementy krajowe.
Biorąc pod uwagę najnowsze ograniczenia sankcyjne, przetarg na produkcję satelity odbył się bez udziału zagranicznych uczestników. Dyrektor generalny Kosmiczeskaja Swiaz, Aleksiej Wolin, powiedział, że nowy satelita jest pierwszą jednostką zamówioną podczas sankcji.
 

On w całości będzie wykonany z rosyjskich komponentów w oparciu o platformę Express-1000N. Przez najbliższe 20-30 lat nie będzie żadnych alternatyw dla rosyjskich satelitów. Musimy polegać wyłącznie na własnych siłach

- wyjaśnia szef Kosmiczeskaja Swiaz, Aleksiej Wolin.


Wolin wyraził przekonanie, iż zakłady ISS im. Reszetniewa, które mają wieloletnie doświadczenie w produkcji urządzeń, będą w stanie całkowicie rozwiązać problem ładunku.

Źródło: telesat-news.net
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

369 zł Więcej...

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...