Problemy techniczne Viaplay na start Premier League

dodano: 2022-08-07 20:58
autor: Jerzy Kruczek | źródło: satkurier.pl

problem emotikona W miniony weekend zainaugurowany został nowy sezon Premier League. To miał być wielki czas dla miłośników angielskiej piłki, jednak dla wielu z nich okazał się sporym rozczarowaniem ze względu na problemy techniczne występujące podczas transmisji meczów. Od bieżącego sezonu wszystkie mecze Premier League są pokazywane wyłącznie w platformie streamignowej Viaplay, która to już kilkukrotnie zawiodła swoich subskrybentów podczas transmisji na żywo, zwłaszcza w trakcie ważnych meczów gromadzących dużą widownię. Co ciekawe, problemy nie występowały w streamingu CANAL+, który w promocji pokazywał te mecze dzięki porozumieniu z Viaplay.

Premier League Viaplay


O skali problemu można się przekonać przeglądając w mediach społecznościowych wpisy zamieszczane przez użytkowników Viaplay. Najwięcej negatywnych komentarzy pojawiło się w sobotę po godz. 18:30 podczas meczu Everton - Chelsea. Część wpisów jest niecenzuralnych. Zamieszczamy tylko te pozbawione wulgaryzmów - kilka wybranych.
 
Jednocześnie, problemy nie występowały podczas transmisji w CANAL+, który to w ramach promocji będzie pokazywał do września br. wszystkie mecze Premier League w dedykowanych, okazjonalnych kanałach Event Channel. Problemów nie było również w trakcie spotkania Fulham - Liverpool i Manchester United - Brighton w stacjach CANAL+ (operator platformy posiada sublicencję umożliwiającą transmisję dwóch meczów w każdej kolejce do końca sezonu 2024/25).

Pojawiają się głosy, że Viaplay zamiast przeznaczać ogromne kwoty na billboardy widoczne niemal na każdym kroku w dużych miastach czy na wyposażenie studiów telewizyjnych powinien zadbać o to, co najważniejsze, czyli by transmisja była prowadzona w sposób ciągły, bezawaryjny, i charakteryzowała się wyższą jakością niż obecnie.

Dodajmy, że od marca 2023 roku cena subskrypcji Viaplay wzrośnie z obecnych 34 zł miesięcznie do 55 zł miesięcznie.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...