ProSiebenSat.1 przejmuje 100 proc. Joyn

dodano: 2022-09-14 19:31
autor: RO | źródło: digitalfernsehen.de

Joyn Niemiecka grupa ProSiebenSat.1 przejmuje pozostałe 50 proc. udziałów w platformie streamingowej Joyn od Warner Bros. Discovery. Spółka joint venture została założona z Discovery w 2017 roku i działa pod marką Joyn od 2019 roku. W przyszłości usługa streamingowa ma zostać przeniesiona do segmentu rozrywkowego ProSiebenSat.1 Media SE jako spółki zależnej.

ProSiebenSat.1 Discovery streaming 7TV


Użytkownicy Joyn nadal będą mieli dostęp do treści Warner Bros. Discovery w bezpłatnej, finansowanej z reklam ofercie. Klienci oferty abonamentowej Joyn PLUS+ mają również dostęp do serwisu streamingowego Discovery+ przez 12 miesięcy.

W zeszłym roku pojawiły się pierwsze spekulacje o konflikcie interesów w związku z Joyn po uruchomieniu discovery+. Stąd umowa zdobycia pozostałych 50 proc. udziałów przez niemieckiego giganta mediowego.

Więcej wydarzeń sportowych w Joyn
Dzięki pełnej integracji ProSiebenSat.1 ma nadzieję stworzyć bardziej wydajną wartość dodaną dla oferty programowej i nowe możliwości monetyzacji w przyszłości. Do końca roku Joyn ma powiększać liczbę kanałów FAST (bezpłatna telewizja z reklamami). Wyselekcjonowane treści z reklamami są odtwarzane jedna po drugiej, podobnie jak playlista z tematycznie dobraną treścią. Jednocześnie nadawca chce poszerzać zakres najważniejszych wydarzeń na żywo i wydarzeń sportowych na platformie streamingowej. Nowa redakcja informacyjna ma produkować dodatkowe treści dla platformy od 2023 roku.

Współpraca z Warner Bros. Discovery przekształciła Joyn w odnoszącego sukcesy gracza na niemieckim rynku streamingowym. Po pełnym przejęciu, Joyn stanie się najważniejszym kamieniem milowym oferty cyfrowej ProSiebenSat.1 Media SE. W planach jest dalsze poszerzanie oferty, a tym samym stopniowe zwiększanie zasięgu rynkowego i otwieranie dodatkowych możliwości zarabiania. Joyn ma być największą i bezpłatną platformą streamingową z treściami premium w krajach niemieckojęzycznych.

Źródło: digitalfernsehen.de
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD/OTT
Informacje
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Combo GTMedia V8 Finder Pro DVB-S2/T2/C

Miernik marki GTMedia dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

499 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 799 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

719 zł Więcej...