Koreasat 6A - nowy satelita budowany przez ­­­­­­­Thales Alenia Space

dodano: 2022-09-20 13:59
autor: Jerzy Kruczek | źródło: ­­­­­­­Thales Alenia Space

Koreasat 6A ­­­­­­­Thales Alenia Space KT SAT Corporation (KT SAT), wiodący dostawca usług satelitarnych w Korei Południowej, oraz Thales Alenia Space, spółka joint venture Thales (67 proc.) i Leonardo (33 proc.), zawarły kontrakt na budowę satelity komunikacyjnego Koreasat 6A.

Koreasat 6A ­­­­­­­Thales Alenia Space


Koreasat 6A zastąpi obecnego satelitę Koreasat 6 i będzie dostarczał dla Korei Południowej usługi zarówno Fixed Satellite Service (FSS), jak i Broadcasting Satellite Service (BSS). Satelita zostanie umieszczony na orbicie geostacjonarnej, na pozycji 116°E.

Thales Alenia Space jako główny wykonawca prac jest odpowiedzialny za projekt, budowę, testy i dostawę satelity, a następnie usługi pozycjonowania orbitalnego i testów na orbicie. Ponadto, Thales Alenia Space przeszkoli i wesprze zespół inżynierski klienta na miejscu oraz zapewni pomoc operacyjną przez cały okres eksploatacji satelity.

Koreasat 6A zostanie zbudowany na sprawdzonej platformie Spacebus 4000B2 i będzie wyposażony w 6 transponderów BSS i 20 transponderów FSS, by pokryć zasięgiem cały obszar Korei Południowej. Dostawa Koreasat 6A planowana jest na czwarty kwartał 2024 roku. Satelita w momencie startu będzie ważył około 3,5 tony, a jego żywotność wyniesie 15 lat.
 

- Chciałbym podziękować KT SAT za niesłabnące zaufanie wobec Thales Alenia Space - powiedział Hervé Derrey, prezes i CEO Thales Alenia Space. - Ten kontrakt otwiera nowy rozdział wieloletniego i udanego partnerstwa pomiędzy naszymi firmami: Koreasat 6A jest już piątym satelitą zbudowanym przez Thales Alenia Space dla KT SAT.

- Po przeprowadzeniu przetargu cieszymy się, że po raz kolejny najlepszą ofertę dostarczyła nam firma Thales Alenia Space i to właśnie ją możemy zaprosić do projektu budowy naszego nowego satelity. Koreasat 6A zapewni KT SAT zdolność do świadczenia najwyższej jakości usług satelitarnych dla swoich lojalnych klientów. Cieszy nas, że w realizacji strategii zrównoważonego rozwoju na rynku usług satelitarnych KT SAT ma wsparcie Thales Alenia Space - powiedział David Kyunmin Song, CEO KT SAT.

- Thales Alenia Space ma duże doświadczenie w budowaniu i obsłudze satelitów komunikacyjnych na całym świecie. Łańcuch dostawców do Spacebus wdrażamy z powodzeniem w Polsce od 2015 roku i naszą ambicją jest to, aby polskie firmy były w programie standardowymi dostawcami podsystemów. Wdrożony transfer wiedzy i technologii, m.in. w tym projekcie, pomaga zwiększyć konkurencyjność i kompetencje partnerskich podmiotów w kraju, umożliwiając im tym samym wejście do jednej z dynamicznie rozwijających się gałęzi przemysłu kosmicznego na rynku globalnym - komentuje nowy kontrakt Andrzej Banasiak, dyrektor Thales Alenia Space w Polsce.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 790 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...