Elektryczny kamper Mercedes EQT Marco Polo

dodano: 2022-11-04 12:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: Mercedes-Benz

Mercedes Concept EQT Marco Polo 360px Mercedes-Benz wkracza na rynek samochodów kempingowych z nową linią „mikro-kamperów”. W przyszłym miesiącu zaprezentuje w pełni elektryczny kamper Concept EQT Marco Polo, z którego tabliczka znamionowa Marco Polo zostanie zsunięta do najmniejszej serii vanów i powstanie pierwszego elektrycznego Marco Polo. Koncepcja ta będzie zapowiedzią fabrycznego kampera EQT, który ma oficjalnie dołączyć do rodziny Marco Polo w 2023 roku, wraz z wkrótce dostępnym zestawem kamperów micro-Marco w pudełku. Tak więc Mercedes wskoczy do najmniejszego segmentu rynku kamperów obiema nogami, oferując ultrawydajny mikro-kamper w wielu wielofunkcyjnych formach.

kamper elektryczny Mercedes Concept EQT Marco Polo-760px


Elektryczny kamper Mercedes EQT Marco Polo zapowiada przyszłość wielu mikrokamperów.
Mercedes od lat kieruje się ku małemu mikro-kamperowi Marco Polo opartego na furgonetce, pokazując prosty kamper koncepcyjny oparty na Citanie pierwszej generacji z 2016 roku. na początku 2021 r., a następnie w tym samym roku, pokazując nowego Citana jako mikro-kampera na Salonie Caravan w Düsseldorfie w 2021 r., zaledwie kilka dni po prezentacji furgonetki. Dwa miesiące później wyróżniono drugi kamper Citan w Swiss Caravan Salon.

Na tegoroczny Salon Caravan Mercedes przywiózł osobowego vana klasy T z całkowicie nowym modułem Marco Polo, którego premierę zaplanowano na koniec roku. Wkrótce z całkowicie elektrycznego EQT wyprodukuje pełnowymiarowy i fabryczny samochód kempingowy, dodając małego vana do znanej rodziny luksusowych samochodów kempingowych Marco Polo, które obecnie opierają się wyłącznie na średniej wielkości vanach Klasy V i Vito.

Zamiast pojedynczego mikrokampera otrzymujemy rodzinę T-camperów.
Każda z wersji zostanie zaprojektowana tak, aby służyć zarówno jako samochód osobowy na co dzień, jak i rekreacyjny mały kamper, przy czym tylko stosunkowo szybki, prosty i bezbolesny proces oddziela jedną formę od drugiej. Ekonomiczne pojazdy wielofunkcyjne staną się wówczas bramą do marki Mercedes, a w przypadku modeli EQT do rodziny elektryków EQ.

Mercedes nie podał żadnych informacji na temat układu Concept EQT Marco Polo. Więc jeszcze nie wiemy o tym zbyt wiele.

Cała gama aut Marco Polo ma podnoszone dachy sypialne. Trzeba mieć nadzieję, że EQT będzie podążał za tradycją podnoszonego dachu, zapewniając dużo miejsca na głowę i miejsce do spania dla ponad 4 osób. 

Mercedes zadebiutuje z wersją Concept EQT Marco Polo w piątek, 2 grudnia, przed planowanym debiutem produkcyjnym w 2. połowie 2023 roku. 

Źródło: mercedes-benz.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zielona motoryzacja
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

130 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...