Suspilne Donbas zmieni się w kanał informacyjny

dodano: 2022-11-20 08:54
autor: RO | źródło: detector.media

UA Donbas Narodowa Publiczna Teleradiokompania Ukrainy (NSTU, Suspilne), największy nadawca publiczny na Ukrainie, uruchomi satelitarny kanał informacyjny. Na ostatnim posiedzeniu Narodowej Rady ds. telewizji i radia  w dniu 17 listopada br. została przyznana licencja na zmianę nazwy kanału regionalnego Suspilne Donbas, który nadaje sygnał nieszyfrowany (FTA) na satelicie Amos 3 (4°W).

Suspilne Donbas


Nowa licencja Suspilne Donbas przewiduje zmianę nazwy kanału na Suspilne Nowyny. Jednocześnie ulegnie zmianie zawartość programowa - zamiast filmów, programów dla dzieci i treści regionalnych pojawi się więcej programów informacyjnych i publicystycznych własnej produkcji. Po wybuchu wojny na pełną skalę na Ukrainie w lutym br., antena Suspilne Donbas jest przeważnie zajęta przez serwisy informacyjne.

Zauważmy, że w 2014 r. kiedy Rosjanie zajmowali Ługańsk i Donieck, nadawca Suspilne jeszcze nie funkcjonował, ale w każdym ośrodku regionalnym działały lokalne firmy telewizyjne i radiowe. Rosjanie zajęli także ich centra nadawcze, wyrzucając pracowników i otwierając w tych obiektach własne kanały telewizyjne.

Kanał UA:Donbas (od maja 2022 znany jako Suspilne Donbas) wystartował w kwietniu 2018 r. z połączenia obwodowych stacji DoTeBe (z siedzibą w Kramatorsku) i LOT (siedziba w Siewierodoniecku). UA:Donbas był efektem reformy mediów publicznych w Doniecku i Ługańsku. Suspilne Donbas niezmiennie od tamtego czasu nadaje na częstotliwości 11,139 GHz, pol. H (SR: 30000, FEC: 3/4; DVB-S/QPSK) satelity Amos 3 (4°W).

Źródło: detector.media
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Rebranding
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...