Satelita SES-21 oddany do użytku

dodano: 2022-12-01 14:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: SES/parabola.cz

SES20 SES 21 ULA start satelita Atlas 5 360px 1 grudnia br. operator SES poinformował, że najnowszy satelita telekomunikacyjny SES-21 został oddany do użytku na roboczej pozycji orbitalnej 131°W po wystrzeleniu 4 października 2022 roku. Po osiągnięciu ostatecznej ustalonej pozycji i zakończeniu testów SES rozpocznie przenoszenie klientów z starego satelity AMC 11 na nowego satelitę SES-21.

SES multi orbit mPOWER antena 760px


Satelita SES-21 umożliwi SES dalsze świadczenie usług nadawczych i radiowych w paśmie C (4 GHz) milionom amerykańskich gospodarstw domowych oraz świadczenie innych krytycznych usług łączności sieciowej w Stanach Zjednoczonych.

Przypomnijmy, że satelita SES-21 został pomyślnie wystrzelony 4 października br. przez United Launch Alliance (ULA) wraz z satelitą SES-20 z Cape Canaveral na Florydzie. SES-20 i SES-21 to wysokowydajne, całkowicie elektryczne satelity 702SP produkowane i montowane w Los Angeles przez firmę Boeing.

SES wystrzeli łącznie 5 satelitów w ramach szerszego programu Federalnej Komisji Łączności (FCC), aby zwolnić część widma w paśmie C, aby umożliwić operatorom bezprzewodowym wdrażanie usług 5G w całych Stanach Zjednoczonych (CONUS). FCC zleciła operatorom satelitarnym, w tym SES, zwolnienie do grudnia 2023 r. widma w paśmie C o niższych częstotliwościach 300 MHz w całym CONUS. SES-21 jest kluczem do tych wysiłków, ponieważ umożliwia SES przeniesienie istniejących usług do wyższego pasma C - pasma częstotliwości przy zachowaniu nieprzerwanej obsługi klienta.

SES-20, drugi satelita SES pracujący w paśmie C, wystrzelony przez ULA w październiku, ma wejść do służby pod koniec roku.

Źródło: ses.com
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity
Informacje
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Antena TELE System PF85 grafit

Włoska, stalowa antena podświetlana PF85 znanej firmy TELE System, z...

159 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...